Категорія
Новини
Дата

НБУ визнав небездоганною репутацію компаній Фрідмана та Авена і позбавив їх права голосу в Сенс Банку

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів Сенс Банку (раніше Альфа-Банк Україна) – ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited, які належать російським бізнесменам Андрію Косогову, Михайлу Фрідману та Петру Авену. Регулятор позбавив згаданих юросіб права голосу у банку, повідомила пресслужба НБУ.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • ABH Holdings S.A. – акціонер, якому належить 57,6006% акцій АТ «Сенс Банк». ABH Holdings S.A. є єдиним учасником ABH Ukraine Limited, що також є акціонером, якому належить 42,3994% акцій банку. 
  • НБУ визнав ділову репутацію ABH Holdings S.A. небездоганною з огляду на застосування до нього ознак небездоганної ділової репутації юридичної особи. ABH Holdings S.A. володів істотною участю в Amsterdam Trade Bank N.V. (Нідерланди), який 22 квітня 2022 року було визнано банкрутом, йдеться у повідомленні НБУ. 
  • Крім того, щодо акціонерів ABH Holdings S.A. Косогова, Фрідмана та Авена, а також його керівника, вже застосовані ознаки небездоганної ділової репутації, що також є ознакою небездоганної ділової репутації акціонера банку–юридичної особи, пояснили в НБУ.
  • У звʼязку з цим НБУ позбавив ABH Holdings S.A. права голосу за: 165 464 910 824 простими іменними акціями АТ «Сенс Банк», що становлять 57,6006% статутного капіталу банку, які належать ABH Holdings S.A.; 121 797 564 660 простими іменними акціями АТ «Сенс Банк», що становлять 42,3994% статутного капіталу банку, які належать власнику істотної участі в банку ABH Ukraine Limited, єдиним учасником якого є ABH Holdings S.A. та через якого ABH Holdings S.A. володіє опосередкованою істотною участю в банку.
  • НБУ визнав ділову репутацію ABH Ukraine Limited небездоганною з огляду на наявність ознак небездоганної ділової репутації, що застосовуються до його власників опосередкованої істотної участі Косогова, Фрідмана та Авена, визначених положенням про ліцензування. 
  • Через ці факти, а також наявні ознаки незадовільного фінансового стану, НБУ позбавив ABH Ukraine Limited права голосу за 121 797 564 660 простими іменними акціями АТ «Сенс Банк», що становлять 42,3994% статутного капіталу банку. 
  • НБУ тимчасово, до усунення порушення, заборонив використання права голосу за 287 262 475 484 простими іменними акціями банку, які становлять 100% статутного капіталу банку та належать власникам істотної участі в АТ «Сенс Банк» ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited, йдеться у повідомленні.

Контекст

28 лютого минулого року ЄС застосував санкції до російських акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% акцій відповідно, за даними НБУ на 1 січня 2022 року. 2 березня НБУ позбавив їх права голосу в банку та 21 квітня погодив Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій передано право голосу підсанкційних акціонерів. 

У жовтні 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон про виведення з ринку системно важливих банків під час воєнного стану. Як писав Forbes, першим за цим законом може бути націоналізовано Альфа-Банк. Однак для цього поки немає підстав, оскільки націоналізації має передувати визнання банку неплатоспроможним. Про це на початку грудня минулого року розповіли співрозмовники Forbes в одній із фінансових держструктур, що опікуватиметься націоналізацією, та посадовець, дотичний до Офісу президента.

На початку лютого повідомлялося, що НБУ готує законодавчі зміни, які дозволять націоналізувати Сенс Банк, номінальними власниками якого залишаються російські бізнесмени Михайло Фрідман і Петро Авен. Відповідне доручення дав голова НБУ Андрій Пишний.

13 березня голова фінансового комітету Данило Гетманцев заявив, що до Верховної Ради буде поданий законопроєкт про вдосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану. Законодавчі зміни дозволять націоналізувати Сенс Банк.

Польська Grupa Polsat Plus цікавиться українським Сенс Банком. Потенційна угода ускладнюється санкціями проти власників колишньої «Альфи» та бажанням держави націоналізувати банк. Чим займається можливий інвестор у Польщі та чи є в нього шанси придбати банк в Україні, читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні