Категорія
Новини
Дата

Низка країн ЄС готують план «цінового коридору» на газ – Reuters

Польща, Італія, Бельгія та Греція підготували пропозицію для Європейського Союзу щодо запровадження «динамічного цінового коридору» на газ з метою зниження високих цін на енергоносії та стрімкого зростання інфляції, пише Reuters. Вчора Єврокомісія закликала країни ЄС запровадити тимчасове обмеження цін на газ, щоб знизити витрати на електроенергію.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Лідери країн ЄС обговорять, чи варто обмежити ціни на газ, і якщо так, то як саме, на зустрічі у Празі у пʼятницю, 7 жовтня. Брюссель розглядає цю ідею, але ще не зробив офіційної пропозиції, а тим часом деякі країни підготували власні.
  • «Коридор застосовуватиметься до всіх оптових угод, не обмежуючись імпортом з певних юрисдикцій і не обмежуючись конкретним використанням природного газу», – йдеться в документі з викладом пропонованого «цінового коридору» – діапазону, який визначається і є нижчим від ринкової ціни.
  • У документі, з яким ознайомилося агентство Reuters та яким поділилися з іншими державами ЄС, пропонувалося встановити ціновий коридор на рівні, який був би досить високим, щоб ринок газу продовжував функціонувати, та досить гнучким, щоб європейські країни могли як і раніше залучати постачання з конкурентоспроможного за ціною світового ринку газу.
  • У разі потреби це може означати дозвіл угод із газом за цінами вищими за визначений діапазон, йдеться в повідомленні.
  • Документ має «перешкоджати спекуляціям, він не призначений для придушення цін на штучно заниженому рівні», – йдеться у документі, і додається, що він також має застосовуватись до довгострокових контрактів. 

Контекст

Росія скоротила постачання газу до Європи після того, як Захід підтримав Україну і ввів санкції проти Москви за вторгнення, внаслідок цього країни змушені шукати альтернативні джерела постачання.

Наразі Європейська комісія запропонувала надзвичайні заходи ЄС, у тому числі збори за непередбачений прибуток з енергетичних компаній та скорочення споживання електроенергії.

У вересні ЄС запропонував пакет екстрених заходів для боротьби зі зростаючими цінами на енергоносії, але виключив обмеження цін на газ. Уже тоді ця ідея розділила 27 країн-членів блоку.

Країни Європейського Союзу в середу, 28 вересня, знову розійшлися в думках щодо того, чи варто обмежувати ціни на газ у блоці. Так, Франція, Бельгія та 13 інших держав активізували свої заклики до цього кроку, проти виступили Німеччина, Нідерланди та Данія.

Єврокомісарка з енергетики Сімсон вчора звернулася до блоку із закликом ввести обмеження цін на російський газ. Також ЄС може запровадити окрему цінову межу для газу, що використовується для виробництва електроенергії.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн у середу запропонувала лідерам ЄС обговорити різні типи меж цін на газ. У листі лідерам ЄС у середу фон дер Ляйєн заявила, що ЄС слід розглянути питання про тимчасове обмеження цін, доки він працює над запуском альтернативної базової ціни.

Інші країни, у тому числі Німеччина, найбільший покупець газу в Європі, та Нідерланди, виступають проти цієї пропозиції, попереджаючи, що обмеження цін може підірвати енергетичну безпеку цієї зими.

 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні