Категорія
Новини
Дата

NortonLifeLock купує виробника антивірусу Avast за $8,6 млрд. Атаки програм-вимагачів збільшили попит на програмне забезпечення для захисту від хакерів

1 хв читання

Американська компанія з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки NortonLifeLock Inc купує чеського виробника антивірусу Avast Plc за $8,6 млрд. Це дозволить об'єднаній компанії стати одним із лідерів у галузі кібербезпеки, пише Reuters.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Акціонери Avast отримають грошові кошти та акції на суму від $8,1 до $8,6 млрд. За даними Refinitiv, ринкова капіталізація Avast перед початком переговорів, 13 липня, становила $7,18 млрд.
  • Після завершення злиття компанія матиме дві штаб-квартири — в Арізоні (США) і Празі (Чехія). Головний виконавчий директор NortonLifeLock Вінсент Пілетт стане гендиректором об’єднаної компанії, а гендиректор Avast Ондрей Влчек стане президентом і увійде до складу ради директорів, пише The Wall Street Journal. Співзасновник Avast Павло Баудіш також увійде до ради директорів NortonLifeLock в якості незалежного директора.
  • Водночас близько 1000, або до 25% робочих місць в обʼєднаній фірмі, знаходяться під загрозою через дублювання відповідальності, пише Bloomberg. «У нас трохи менше 5000 співробітників, і ми зменшимо їх кількість приблизно до 4000. Скорочення торкнуться обох компаній в усіх регіонах», — сказав Пілетт.
  • Закриття операції очікується в середині наступного року.

Контекст

Компанія Avast заснована в 1991 році у Чехії. Вона є піонером програмного забезпечення freemium — базові програми безкоштовні, а передплатники платять за додаткові функції. На кінець 2020 року Avast мала 435 млн активних користувачів, з яких 16,5 млн мали платну підписку. Компанія NortonLifeLock, яка раніше називалась Symantec, заснована в 1982 році. Вона розробляє програмне забезпечення в області інформаційної безпеки і захисту інформації. Є одним зі світових лідерів в області виробництва програмного забезпечення для ПК і центрів обробки даних.

Злиття значно збільшить число користувачів NortonLifeLock. «Ми зможемо посилити нашу платформу кібербезпеки і зробити її доступною для більш ніж 500 млн користувачів у галузі кіберзпезпеки», — заявив Пілетт. Обидві компанії вважають, що сплеск кібератак під час пандемії створив новий попит на інструменти цифрової безпеки і можливість поборотися за більший шматок доходів від кібербезпеки. «Масове зростання атак було спрямоване проти всіх – підприємств і споживачів. Прийшов час обʼєднати зусилля і прискорити перетворення всього простору кібербезпеки», — заявив Влчек. Компанії очікують, що злиття в перший повний рік після завершення угоди принесе приблизно $3,5 млрд доходу. Для порівняння: за перше півріччя Avast отримав $471,3 млн доходу. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні