Категорія
Новини
Дата

РФ знову намагається уникнути дефолту. Власникам євробондів запропонують виплати в рублях з конвертацією

Мінфін РФ запропонує іноземним власникам єврооблігацій виплати в рублях із подальшою конвертацією у валюту, заявив глава міністерства Антон Сілуанов на економічному форумі в Санкт-Петербурзі. Як пише російський Forbes, для цього планують задіяти банки, у яких «ще не заморозили» валютні резерви.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Для розрахунків міністерство планує залучити спеціальних операторів та банки, які можуть працювати з валютою. «Щоб конвертувати валюту, підключатимемо спеціальних операторів, банки, у кого ще не заморозили [валютні резерви]», – сказав міністр.
  • Сілуанов також не виключає можливості виходу на внутрішній ринок запозичень із закритої підписки.

Контекст

РФ у квітні змогла зробити виплати за двома випусками євробондів, незважаючи на санкції. Проте у травні Мінфін США не став продовжувати ліцензію, яка дозволила це зробити. Після цього російський Мінфін анонсував розробку нового механізму розрахунків. Частина інвесторів звинуватила РФ в тому, що вона не виплатила їм відсотки за прострочений платіж за погашеними навесні облігаціями. 

1 червня Комітети визначення кредитних деривативів визнали «подію неплатежу». Мінфін РФ, у свою чергу, пообіцяв вивчити претензії інвесторів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні