Категорія
Новини
Дата

Ритейлер Marks & Spencer повністю йде з Росії. Втрати компанії через вихід і перебої на українському ринку становлять £31 млн

Британський ритейлер Marks & Spencer (M&S) остаточно йде з російського ринку. Про це йдеться у фінансовому звіті компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Витрати компанії від виходу з Росії та перебої в роботі на українському ринку становлять £31 млн. «M&S – це бізнес, що ґрунтується на цінностях, тому через вторгнення в Україну ми зупинили постачання до Росії 3 березня. Потім ми вирішили повністю вийти з нашої російської франшизи», –йдеться у звіті.
  • M&S має намір відновити роботу в Україні: «На жаль, наш український бізнес був частково закритий під впливом війни, й ми працюємо з партнером, щоб відновити роботу, коли це стане можливим».

Контекст

Британський бренд Marks & Spencer пропрацював 17 років на російському ринку, де має 1200 співробітників і 48 магазинів. Ними керує турецька компанія-франчайзі FiBA. Основним власником ТОВ «Марка Рус» (оператор магазинів Marks & Spencer у РФ) був нідерландський Retail International Holding BV (95%). У квітні цей пакет перейшов до турецької «Марка Магазаджілик Анонім Ширкеті».

На початку березня ритейлер повідомив, що призупинив відвантаження до російських магазинів.

Роздрібні продажі з українського й російського ринків у 2021−2022 фінансовому році (завершився 2 квітня) склали £102,5 млн. В Україні компанія має 10 магазинів.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні