Категорія
Новини
Дата

Російські компанії та бізнесмени вже втратили десятки мільярдів доларів через війну з Україною. Хто постраждав найбільше

Найбільші російські компанії за період з 23 лютого по 1 березня втратили від 14% до 66% вартості, а загальні статки 30 найбагатших росіян унаслідок вторгнення Росії до України скоротилися на $75,5 млрд, або майже на 20%.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Індекс «блакитних фішок» Московської біржі втратив третину, однак цей показник не враховує ефекту санкцій проти Росії, оскільки російський центробанк третій день поспіль забороняє проведення біржових торгів.

На міжнародних ринках найбільше зниження продемонстрували акції компанії «Лукойл» – «мінус» 66% у порівнянні з показником 23 лютого. У порівнянні з 16 лютого компанія подешевшала на 75%. Відповідне падіння «Газпрому» склало 55% та 66%, «Сбербанку» – 52% та 71%, «Сургутнефтегаз» – 20% та 38%.

Сукупні втрати семи найбільших російських компаній, що торгуються на міжнародних біржах, у порівнянні з 23 лютого склали 34%.

Для порівняння: українські компанії, що торгуються у Варшаві та Лондоні, за останні два тижні втратили від 30% (Enwell Вадима Новинського) до 46% (Kernel Андрія Веревського). Втрати пяти компаній (MHP, Ferrexpo, Enwell, Kernel, Astarta) склали 36% у порівнянні з 11 лютого та 27% – до 23 лютого.

Серед 30 найбагатших росіян найбільших втрат зазнав Денис Свердлов, власник компанії-виробника електромобілів Arrival та екс-СЕО компанії Yota. У порівнянні з рейтингом Forbes за 2021 рік, Свердлов, за даними рейтингу Forbes Real Time Billionaires, втратив $9,1 млрд, або 85% статків. Серед десятки найбагатших найбільші втрати у Сулеймана Керімова (золотовидобувна компанія «Полюс», статки згідно рейтингу Forbes-2021 – $17,2 млрд, №8 у списку найбагатших росіян) – $7,1 млрд, або 41% капіталу. Олексій Мордашов («Северсталь», $29,1 млрд, №1) та Вагіт Алекперов («Лукойл», $27 млрд, №4) втратили по $5,9 млрд.

Володимир Потанін («Норнікель», $29, №2), Леонід Міхельсон («Новатек», «Сібур», $24,9 млрд, №5), Алішер Усманов (USM Holdings, $18,4 млрд, №7) та Геннадій Тимченко (Volga Group, $22, №6) втратили від $3 млрд до $4,3 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні