Категорія
Новини
Дата

У Києві створять ландшафтний заказник «Протасів Яр». Київрада схвалила рішення

Київрада схвалила рішення про створення ландшафтного заказника «Протасів Яр». Підтримали таке рішення 85 депутатів, ідеться на сайті столичного мера Віталія Кличка.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Створення заказника – це вшанування памʼяті Романа Ратушного і свідчення того, що його справа і справа багатьох киян, які боролися за цю зелену зону, була не марною. Протасів Яр урятували від забудови. Він є ландшафтним заказником! І буде радувати не одне покоління киян», – наголосив Віталій Кличко.
  • ГО «Захистимо Протасів Яр» привітала таке рішення і зазначила, що це лише початок. «Одним рішенням на папері заказник не створити. Ми готові і будемо працювати над реалізацією цього рішення… Але важливий крок до мрії киян і Романа Ратушного уже здійснено», – заявили в організації.

Контекст

Навесні 2021 року Господарський суд Києва визнав, що в 2012 році тодішній мер Києва Леонід Черновецький без належного рішення Київради передав компанії «Бора» (повʼязують з Вадимом Столаром*) майже 28 000 кв. м ділянки у Протасовому Яру. Суд визнав договір суборенди між компаніями «Бора» та «Дайтона Груп» недійсним, але забудовники оскаржили рішення.

У січні цього року Касаційний господарський суд Верховного Суду відхилив касаційну скаргу компанії «Бора» щодо ділянки в Протасовому Яру, визнавши договір оренди між нею й забудовником «Дайтона Груп» недійсним.

*Після публікації була зміна: у попередній версії вказувалось, що крім Столара до компанії «Бора» також має відношення Андрій Вавриш. «Це не відповідає дійсності — стверджує в офіційному листі PR-директор компанії Saga Development Наталія Рева, — Андрій Вавриш не має стосунку до компанії «Бора». Просимо виправити в новині цю неточність»

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні