Міністр фінансів США Джанет Йеллен у вівторок на зустрічі з міністром фінансів України Сергієм Марченком. /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна отримає $4,5 млрд бюджетної підтримки від США

Міністр фінансів США Джанет Йеллен у вівторок на зустрічі з міністром фінансів України Сергієм Марченком. Фото Getty Images

Найближчими тижнями США виділять Україні $4,5 млрд прямої бюджетної підтримки. Про це сказала міністр фінансів США Джанет Йеллен у вівторок на зустрічі з міністром фінансів України Сергієм Марченком у межах щорічних зборів МВФ і Світового банку, пише Reuters.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • Йеллен закликала партнерів і союзників швидше виконати свої зобов’язання щодо підтримки України та приєднатися до США, щоб зробити більше, оскільки Росія продовжує свої «варварські» атаки на Україну.
  • За її словами, найближчими тижнями Вашингтон має намір виділити Україні $4,5 млрд прямої бюджетної підтримки. Два тижні тому Конгрес схвалив це фінансування. Загалом пряма бюджетна підтримка США для України склала $13,5 млрд – усе у формі грантів, зазначає агентство.
  • Йеллен та інші фінансові чиновники G7 зустрінуться у середу у межах щорічних зустрічей МВФ та Світового банку, щоб обговорити потреби України у фінансуванні та відбудові.

Контекст

Україна вже отримала близько $19,4 млрд фінансової підтримки від іноземних партнерів, починаючи з 24 лютого 2022 року, зазначив Сергій Марченко. 

Також до кінця цього року Україна розраховує отримати €5 млрд від ЄС, $4,5 млрд від Сполучених Штатів та $1,3 млрд від МВФ. 

Міністр фінансів додав, що Україна потребує додаткового зовнішнього пільгового фінансування і грантів для покриття пріоритетних видатків держбюджету та для швидкого відновлення у наступному році. 

У червні ЄС затвердив виділення Україні €9 млрд допомоги. Нова програма макрофінансової допомоги для Києва складатиметься з 25-річних позик із 10-річним пільговим періодом, у цей період виплата відсотків за кредитами буде покриватися за рахунок бюджету ЄС. Перший транш у розмірі €500 млн надійшов в Україну 1 серпня, другий – 2 серпня.

11 жовтня Єврокомісія розмістила облігації на €11 млрд, €2 млрд з яких буде використано для надання Україні макрофінансової допомоги.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні