Категорія
Новини
Дата

Україна почала купувати газ за ціною близько $1000 за тисячу кубів – глава Міненерго

НАК «Нафтогаз України» і приватні компанії розпочали імпорт газу, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на брифінгу. У лютому ціна становить від $900 до $1000 за тис. куб. м.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Купують газ і «Нафтогаз», і приватні компанії. Цього місяця «Нафтогаз» планує імпортувати близько 300 млн куб. м газу, переважно за напрямками зі Словаччини, Угорщини та Польщі.
  • Збільшились гарантовані потужності для імпорту газу в Україну, повідомив міністр. Зокрема, зі Словаччини – до 42 млн куб. м на добу, з Угорщини – до 8 млн куб. м на добу. Цього достатньо, щоб наповнювати сховища для проходження наступного опалювального сезону, вважають в Міненерго.
  • Галущенко не назвав точну ціну, за якою імпортується газ, пославшись на комерційну таємницю. За його словами, вона становить від $900 до $1000 за тис. куб. м.

Контекст

У грудні ціни на газ в Європі перетнули рекордну позначку у $2200 за тисячу кубів після короткострокового похолодання та скорочення прокачки газу «Газпромом».

1 лютого березневий фʼючерс на TTF на біржі ICE Futures знизився до $898 за тисячу кубів. У січні середня вартість контракту «на день уперед» на хабі TTF становила $976, у грудні — $1310 за тисячу кубів.

Оператори ГТС України та Угорщини у грудні уклали угоду щодо збільшення на третину гарантованих потужностей для імпорту газу з Європи. Отже, Україна зможе транспортувати до 8 млн кубометрів газу щодоби (2,9 млрд куб. м на рік) з Угорщини. Крім того, Міненерго та МЗС заявляли, що працюють над збільшенням імпорту зі Словаччини та Польщі.

Єврокомісія не виключає, що РФ зупинить постачання газу до Європи у випадку агресії проти України. ЄС веде переговори зі США та Катаром.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні