У «Видавництва Старого Лева» купили 100 000 примірників психологічного трилера «Я бачу, вас цікавить пітьма» письменника та офіцера ЗСУ Ілларіона Павлюка. Це рекорд для дорослої літератури у видавництві. Про це «ВСЛ» повідомило на своїй фейсбук-сторінці.
Ключові факти
- 100 000 примірників для ВСЛ – рекорд серед дорослої літератури, написаної українським автором, каже піар-менеджерка «Видавництва Старого Лева» Анна Шиманська.
- Психологічний трилер «Я бачу, вас цікавить пітьма» у 2023-му став найпродаванішою книгою ВСЛ. Тоді українці купили 44 000 примірників – найбільше серед усіх видань, представлених на українському ринку.
- Раніше позначку 100 000 проданих примірників у ВСЛ перетинала лише дитяча книга – «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко, каже Шиманська.
Контекст
Книга «Я бачу, вас цікавить пітьма» вийшла у 2020 році. Сюжет психологічного трилера розвивається довкола селища Буськів Сад, куди кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють консультантом. Однієї ночі там зникає маленька дівчинка. Гайстер береться за її пошуки. Перший підозрюваний – Звір – серійний маніяк, який водиться у селищі. Та Гайстер вірить, що дівчинка жива і береться за її пошуки
««Пітьма» – складна для мене книжка, – казав Павлюк у розмові з Forbes. – Факти, які лягли в основу історії, довелося прикрашати: в реальному вигляді вони були надто огидні, щоб ставати частиною книги». У рік написання книги Павлюк втратив доньку. Він проживав власну трагедію й по‑своєму змальовував її в книжці.
![Сотні тисяч примірників і десятки мільйонів гривень. Світ захопив тренд на «роментезі» – це мікс фентезі та романтики. Скільки книг у цьому жанрі продають українські видавці /Фото колаж Анастасія Решетнік](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/6/cd/d9983c1a-40e83eed39f49aa33acab08c85d70cd6.png?v=2472_4)
![Дослідник сірої зони. У мирному часі письменник, у воєнному – офіцер ЗСУ Ілларіон Павлюк про своє життя у різних ролях /Фото МОУ](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/1f/58c3c6c4-b3bb5c9efa73b215c208131abc3a41f5.jpg?v=4355_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.