Категорія
Новини
Дата

Українці вдвічі частіше цікавляться оголошеннями про вживані авто, ніж до великої війни – OLX

Повномасштабне вторгнення Росії спричинило зростання інтересу до оголошень про вживані авто на майданчику OLX вдвічі, йдеться у наданих Forbes даних маркетплейсу. Кількість оголошень про продаж авто з Польщі зросла в 17 разів. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Повномасштабне вторгнення відчутно змінило попит на вживані автівки, повідомили у компанії. Якщо у липні 2021 року на одне оголошення про вживаний легковий автомобіль на OLX відгукувалися близько чотирьох користувачів, то вже в 2023-му цей показник зріс до восьми людей. У липні 2022 року у оголошення в середньому було сім відгукувачів
  • Найбільшу кількість оголошень про продаж вживаних автомобілів протягом останніх трьох років розміщували в Київській області (44 295 у липні 2023-го). Порівняно з липнем 2021 року показник зріс у понад шість разів. 
  • Також серед лідерів із розміщення оголошень у липні 2023-го – Дніпропетровська (25 091), Львівська (2117 421) та Одеська області (15 450). 
  • Український авторинок у липні 2023 року значно поповнили автівки, привезені з-за кордону. Зокрема, порівняно із показниками цього самого періоду до повномасштабного вторгнення на продаж виставили у 4,6 раза більше автівок з Німеччини (9500), у 17 разів більше – з Польщі (6500) та у 6,7 раза – із США (16 000). 
  • Згідно з даними платформи, наразі імпорт машин становить 15% українського ринку.
  • Найпопулярніші категорії транспорту серед користувачів останні два роки незмінні: легкові автомобілі, автобуси та вантажні автомобілі. 
  • Найчастіше на маркетплейсі шукають вживані автомобілі, вироблені між 2005-м та 2010 роками. Середня ціна за таке вживане авто сягає $5100.

Контекст

За перше півріччя 2023-го в Україні було перепродано 375 000 вживаних авто, свідчать дані агентства AUTO-Consulting, які є у розпорядженні Forbes. Це на 48% більше порівняно з першим півріччям 2022 року. 

До 80% автомобілів на українському авторинку продається всередині країни. 

Середня вартість авто на вторинному ринку суттєво поступається середній ціні нового: €5000 проти €32 000. Згідно з даними AUTO-Consulting, ринок уживаних авто за перші шість місяців 2023 року сягнув $2 млрд. 

У березні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, покликаний позбавити дилерів зобовʼязання реєструвати авто на себе. Реєстрацію проходитиме лише кінцевий покупець.

Більше про ситуацію на ринку вживаних авто читайте у редакційному матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні