Ринок вживаних авто. Українці щомісяця виставляють на продаж легковики на $2 млрд – дослідження /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Ринок вживаних авто. Українці щомісяця виставляють на продаж легковики на $2 млрд – дослідження

Shutterstock

У середньому українці щомісяця пропонують до продажу вживаних легковиків вартістю близько $2 млрд, йдеться у звіті Інституту досліджень авторинку та YouControl. Середня вартість автомобіля у червні становила $5550.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Щомісяця українці публікують в інтернеті близько 240 000 оголошень продажу автомобілів.
  • Згідно з дослідженням, що базується на даних Automoto.ua, серед усіх оголошень продажу в інтернеті близько 12,5% публікують автодилери (близько 30 000). Щомісяця в сервісних центрах реєструють близько 70 000 внутрішніх перепродажів вживаних автомобілів. 
  • Оскільки сьогодні 32,8% угод купівлі продажу фактично належать до категорії трейд-ін, бо здійснюються за участі суб’єктів господарювання, аналітики вважають, що фактичний бізнес-сегмент продажів авто з пробігом сьогодні становить мінімум 40% від загальної кількості. У такому разі середньомісячна кількість транзакцій буде близькою до кількості оголошень, котру публікує бізнес: 30 000.
  • Враховуючи середню ціну на авто в Україні, сукупна вартість автомобілів, котрі потенційно можуть продавати автодилери, складатиме близько $166,5 млн. Мінімальна маржа автокоміса становить 2% від вартості автомобіля, тож щомісячні прибутки продавців вживаних авто можна оцінити в $3,3 млн. Податок на прибуток з цієї суми (18% за чинним законодавством) становитиме майже $600 000 щомісяця, або ж майже 22 млн грн за курсом НБУ.
  • Аналітики зазначають, що у випадку створення умов для легальної роботи дилерів вторинного авторинку в правовому полі, державний бюджет може додатково отримувати 260 млн грн щороку.
  • У звіті йдеться, що сегмент внутрішніх перепродажів вживаних автомобілів в Україні перебуває в тіні. Справжня частка угод, котрі здійснює автобізнес, за приблизними оцінками експертів, може складати до 40%-50% від загальної кількості.

Контекст

У 2022 році українці придбали 100 700 нових автомобілів: 71,3% привезли з-за кордону (71 800), ще 28,7% виготовили або переобладнали в Україні (28 900).

У серпні Опендатабот повідомив, що кількість автовикрадень повертається до звичного рівня після активізації викрадачів авто на початку повномасштабного вторгнення. За перше півріччя викрадено 809 транспортних засобів. Найвищий рівень автозлочинності – на Донеччині, Луганщині та у Запорізькій областях.

Найчастіше в Україні викрадають легкові та вантажні автомобілі, а також мотоцикли – на ці транспортні засоби припадає більше 12 200 викрадень. Найпопулярнішою маркою серед автовикрадачів протягом останніх трьох років є ВАЗ – 2300 автівок, або 16% від усієї кількості, а також Volkswagen і Mercedes. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні