Категорія
Новини
Дата

Уряд схвалив залучення гранту від США в розмірі $6 млрд

Кабінет Міністрів затвердив залучення гранту від Сполучених Штатів у розмірі $6 млрд, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. Кошти спрямують на соціальні програми, освіту та медицину.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Сьогодні уряд схвалить рішення про залучення гранту від Сполучених Штатів у розмірі $6 млрд. Це кошти, які ми так само спрямуємо на соціальні програми, освіту, медицину», – сказав голова уряду під час засідання 10 лютого.
  • Шмигаль зазначив, що відповідний грант надійде через Фонд донорів, який адмініструють Міжнародний банк реконструкції та розвитку і Міжнародна асоціація розвитку. Також через цей фонд буде надано грант у розмірі $165 млн від низки європейських країн. 
  • Від початку цього року міжнародні партнери вже надали Україні $4,2 млрд. Загалом, за словами Шмигаля, для фінансування дефіциту бюджету Україні потрібно цьогоріч $38 млрд.

Контекст

У січні міжнародні резерви України зросли на 5% і перевищили $29,9 млрд, свідчать дані Національного банку. Це сталося завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти Нацбанком для покриття різниці між попитом і пропозицією на ринку. На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло $4,3 млрд. Із них $3,3 млрд – від ЄС, $1 млрд – від СIF (через трастовий фонд Світового банку), $71,6 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $65 млн. 

Україна отримає від ЄС перший мільярд євро в межах плану «Швидкого відновлення», сказала на пресконференції за підсумками саміту Україна – ЄС президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 3 лютого. Енергетика, житло, розмінування, критична соціальна інфраструктура та допомога приватному бізнесу – пʼять пріоритетів екстреного відновлення України у 2023 році, на яке планується залучити $17 млрд.

За даними уряду, підтверджені Світовим банком потреби у фінансуванні відновлення України у червні минулого року становили $350 млрд, наразі їх оцінено у $600–700 млрд. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні