Категорія
Новини
Дата

Уряд запускає програму грантів до 8 млн грн для переробних підприємств

Уряд виділив до 8 млн грн фінансування на безповоротну допомогу тим, хто має бізнес у сфері переробки або хоче запустити нові проєкти. Про це під час засідання уряду заявив премʼєр Денис Шмигаль, передає пресслужба уряду.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Цього тижня уряд уже прийняв документи щодо запуску програми «єРобота» й анонсував одразу три грантові програми підтримки створення власного бізнесу. Сьогодні ми запускаємо ще три програми, які так само спрямовані на створення нових робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки», — розповів Шмигаль.
  • Одна з них — програма безповоротних грантів на створення й розвиток переробних підприємств. За словами прем’єр-міністра, це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.
  • «Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків. Люди, які хочуть отримати грант, повинні представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу», — пояснив Шмигаль.
  • За його словами, для перших заявників власний внесок за цією програмою має скласти 30%. Також держава надає додаткові можливості отримати доступний кредити за програмою «5-7-9» у розмірі до 16 млн грн.
  • Деталі щодо цих проєктів поступово зʼявляться в Дії.

Контекст

У березні ЄБА повідомляла, що 24% представників малого та середнього бізнесу повідомляють про повну відсутність резервних фінансових коштів.

Загальні прямі втрати МСБ за перші шість тижнів війни оцінюються в $64–85 млрд, йдеться в дослідженні Advanter Group. 49% малих і середніх підприємств повністю або майже повністю припинили роботу з 24 лютого. Загальні потреби МСБ у фінансуванні – $54 млрд. 32% підприємств вважають пошук фінансування пріоритетом, 87% мають потребу у фінансуванні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні