Категорія
Новини
Дата

Уряд затвердив нову експортну стратегію до 2030 року. Що вона передбачає

1 хв читання

Поширити
Shutterstock

Shutterstock

Кабінет Міністрів затвердив нову експортну стратегію України на період до 2030 року. Документ визначає ключові напрями розвитку українського експорту в умовах війни, післявоєнного відновлення та поглиблення європейської інтеграції. Стратегія передбачає збільшення експорту до $85 млрд на рік, повідомляє пресслужба віцепремʼєр-міністра України.

Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.

Купити

Деталі

  • Основну ставку зроблено на збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю та залучення інвестицій у виробництво. Паралельно уряд планує розширювати фінансову підтримку експортерів, розвивати логістику, відкривати нові ринки через торговельні угоди та активніше просувати українські товари за кордоном.
  • Ключові індикатори досягнення цілей до 2030 року:
  1. зменшення частки продукції сировинної та низького ступеня переробки в загальному експорті до 59% (за дев’ять місяців 2025 року – 87,3%, за даними Держстату);
  2. збільшення співвідношення експорту товарів і послуг до ВВП до 33% (рівень 2024 року – 29,4%, за даними Держстату);
  3. зростання частки експорту послуг у загальному експорті товарів і послуг до 25% (за дев’ять місяців 2025 – 18%, за даними Держстату);
  4. підвищення загального обсягу експорту товарів і послуг до $85 млрд (рівень 2025 року – $48 млрд за даними Держстату та щоденними оперативними даними Держмитслужби).
  • Стратегію планують реалізувати у два етапи. У 2026–2028 роках уряд зосередиться на спрощенні умов для експорту, розвитку фінансування, залученні інвестицій та знятті торговельних бар’єрів.
  • До 2028 року експорт товарів і послуг має зрости до $80 млрд. У 2029–2030 роках передбачено масштабування цих змін і подальший розвиток системи підтримки експортерів.
  • За виконання стратегії відповідатиме Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Дані про її реалізацію оновлюватимуть двічі на рік, а уряд щороку розглядатиме звіт про результати.

Контекст

Товарообіг України у січні–квітні 2026 року зріс на 21% рік до року і склав $46,1 млрд, свідчать дані Державної митної служби.

Імпорт товарів зріс майже на 30% – до $32,2 млрд, тоді як експорт збільшився на 4,5% – до $13,9 млрд. Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за рік зріс із $11,5 млрд до $18,3 млрд.

Загальний товарообіг країни за січень–грудень 2025 року становив $125,3 млрд, за даними Держмитслужби. Протягом минулого року Україна імпортувала товарів на $84,8 млрд, тоді як експортувала на $40,5 млрд.

Найбільшими постачальниками товарів до України стали Китай ($19,2 млрд), Польща ($8 млрд) та Німеччина ($6,6 млрд). Дефіцит торгівлі товарами сягнув близько $44,4 млрд, оскільки імпорт перевищив експорт приблизно в 2,1 раза.

Оподаткований імпорт досяг $64,3 млрд (76% від загального обсягу імпорту), а податкове навантаження на 1 кг оподаткованого імпорту становило $0,52 за 1 кг.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?