Категорія
Новини
Дата

УЗ просить призупинити відправлення зерна до порту Ізмаїл. Утворилася черга з понад 2000 вагонів

На залізниці у напрямку порту Ізмаїл утворилася черга з 2168 вагонів із зерновими вантажами, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов. Він просить на місяць призупинити відвантаження у напрямку порту.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • На 8 травня в напрямку станції Ізмаїл рухалися 4978 вагонів, із них 2168 – із зерновими вантажами. Водночас середньодобове вивантаження агропродукції в порту становить 60–80 вагонів, зазначив Ткачов.
  • За його словами, черга повʼязана, зокрема, з негативними погодними умовами, через що 8–9 травня було припинено вивантаження зерна. «За можливості просимо утриматися від відвантаження зернових вантажів у напрямку порту Ізмаїл (критичне накопичення вагонів, черга на вивантаження – близько 27–36 діб)», – написав Ткачов у телеграмі. 

Контекст

Перевалка вантажів у дунайських портах зросла до рекордного рівня – 95 000 т на добу, повідомив у березні заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков на Саміті експортерів від Forbes.

За даними АМПУ, у 2022 році перевалка Ізмаїльського порту зросла більш ніж удвічі – до 8,6 млн т, Ренійського порту – впʼятеро – до 6,9 млн т, Усть-Дунайського – у 12,2 раза – до майже 800 000 т. 

Завдяки географічному положенню, близькості до великих портів Болгарії та Румунії і можливості руху суден вздовж Дунаю ці три порти змогли уникнути морської блокади РФ. На кінець травня на них припадало 24% всього експорту країни, за даними Мінагрополітики.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні