Категорія
Новини
Дата

В Україні арештували майно виробника напівфабрикатів на 350 млн грн. Ймовірно, йдеться про ТМ «Єрмоліно»

Суд арештував майно великого виробника напівфабрикатів в Україні. Компанія має російського власника та ухилялася від сплати податків, повідомили в пресслужбі Бюро економічної безпеки. Ймовірно, йдеться про групу «Продукти Єрмоліно».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Співробітники БЕБ викрили підприємство, яке є одним із найбільших виробників напівфабрикатів на території України, в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, йдеться в повідомленні. 
  • У ході досудового розслідування встановлено, що бенефіціарним власником госпсуб’єкта (70%) є громадянин РФ.
  • Службові особи компанії, що є великим платником податків, упродовж 2019–2021 років, здійснювали перерахування коштів на транзитно-конвертаційну групу для переведення їх у готівку та без фактичного проведення вказаних операцій. Внаслідок таких дій компанія ухилилася від сплати податків на 150 млн грн, заявили у БЕБ.
  • На корпоративні права та нерухомість підприємства загальною вартістю орієнтовно понад 350 млн грн накладено арешт. Вирішується питання про передачу арештованого майна в управління АРМА, повідомили в Бюро.
  • Правоохоронці не розкривають назву компанії та її власника. Ймовірно, йдеться про ТМ «Єрмоліно». Про виявлені факти та зв’язки групи «Продукти Єрмоліно» з країною-агресором раніше писало Інформаційне агентство ГО «Антикорупційна правозахисна рада». На офіційному сайті виробника зазначено, що фірмові магазини ТМ «Єрмоліно» тимчасово не працюють. 

Контекст

Виробник напівфабрикатів ТМ «Єрмоліно» належить мешканцю Москви, громадянину Мальти Іллі Алєксандрову. В Україні йому належать чотири підприємства, які зареєстровані на території Дніпровської області, а також одне – в Києві. 

Йдеться, зокрема, про три фірми в селі Чумаки Дніпровського району: ТОВ «Єрмак Голд», ТОВ «Єрмром», ТОВ «Ромєрм». У складі засновників цих підприємств також зазначене швейцарське АТ Ебр Фінанцхолдінг Аг (Евr Fіnаnzноldіng Аg). ТОВ «Дніпро-Вендор» зареєстроване в Дніпрі, а ТОВ «Київ-Торг» – у Києві. 

Основні види діяльності зазначених вище фірм: виробництво м’ясних продуктів, надання в оренду й експлуатацію нерухомого майна, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах.

Свою назву напівфабрикати «Єрмоліно» отримали на честь російського міста Єрмоліно, що в Калузькій області РФ. У цьому місті зареєстровано АТ «Інвест Альянс». За даними YouControl, засновником цієї російської компанії є Ілля Алєксандров. 

«Інвест Альянс» є великим платником податків до бюджету РФ. За даними порталу Чекка, в 2020 році АО «Інвест Альянс» сплатило до бюджету РФ майже $21 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні