Virgin Orbit Річарда Бренсона звільняє майже всіх працівників через проблеми з фінансуванням
Категорія
Новини
Дата

Virgin Orbit Річарда Бренсона звільняє майже всіх працівників через проблеми з фінансуванням

Аерокосмічна компанія Virgin Orbit британського мільярдера Річарда Бренсона припинить операції та звільнить майже всю команду. Компанія не знайшла фінансування для свого бізнесу, пише CNBC з посиланням на аудіозапис виступу гендиректора Virgin Orbit Дена Харта на загальних зборах компанії 30 березня.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Virgin Orbit у «недалекому майбутньому» може припинити роботу через брак фінансування, сказав Харт. За його словами, компанія змушена скоротити весь штат, залишивши лише 100 осіб. Згідно з поданою в SEC заявою, вона скоротить 675 осіб – 85% від усіх співробітників.
  • Звільненим обіцяють виплатити вихідну допомогу та допомогти у пошуку роботи. За оцінками компанії, витрати на це становитимуть $15 млн, з яких $8,8 млн – виплати співробітникам. Завершити скорочення планують до 3 квітня 2023 року.
  • Після цієї новини акції компанії одномоментно впали на 40%, зазначає CNBC. Після закриття торгів падіння посилилося до 44%.

Контекст

Virgin Orbit спеціалізується на запуску супутників. Компанія на 75% належить мільярдеру Річарду Бренсону. Другий за величиною акціонер – фонд із ОАЕ Mubadala. Як зазначає CNBC, компанія протягом кількох місяців шукала інвестиції, а основний власник не хоче її фінансувати.

16 березня Virgin Orbit відправила у вимушену відпустку майже всіх своїх співробітників та практично повністю призупинила роботу. 22 березня компанія повернула частину штату до роботи.

За підсумками трьох кварталів 2022 року операційні збитки Virgin Orbit сягнули $149 млн. Про четвертий квартал компанія мала прозвітувати до кінця березня. 

Наразі компанія оговтується після невдалого запуску супутників з території Великої Британії 10 січня. Ця місія стала шостою для Virgin Orbit та другою невдалою.

Для запуску супутників у Великій Британії команда Virgin Orbit перебазувалася з Каліфорнії до Корнуолла, де створила новий центр управління польотами.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні