Категорія
Новини
Дата

Власник «Оператора ГТС» оголосив конкурс на СЕО компанії

Компанія «Магістральні газопроводи України», яка є власником «Оператора ГТС України» (ОГТСУ), оголосила конкурс на посаду генерального директора ОГТСУ. Про це повідомляється на сайті МГУ.

Ключові факти

  • Для участі у відкритому відборі претендент має надіслати документи до компанії з підбору персоналу Odgers Berndtson до 12 грудня. 
  • Претендент, серед іншого, повинен мати бездоганну ділову репутацію, досвід управління великими компаніями, досвід успішної реалізації бізнес-стратегії та антикризового управління. 

Контекст

МГУ є єдиним власником 100% частки у статутному капіталі «Оператора ГТС України». Ці дві компанії було створено в рамках анбандлінгу «Нафтогазу України». 

Передбачалося, що МГУ буде оператором газотранспортної системи України. Водночас у процесі анбандлінгу було створено ОГТСУ, якому і було передано функції з управління ГТС.

У жовтні 2021 року директор секретаріату Енергоспівтовариства Янез Копач висловив думку, що МГУ свою функцію виконала і її можна розформувати.

У серпні 2022 року Світовий банк закликав український уряд дотримуватися процедур корпоративного управління при зміні голови «Оператора ГТС».

16 вересня МГУ звільнила Сергія Макогона з посади генерального генерального директора «Оператора ГТС» . Під час ухвалення рішення про звільнення Макогон перебував у відрядженні за межами країни. «Це рішення є безвідповідальним та ставить під загрозу енергетичну безпеку країни», – написав Макогон у Facebook. 

У серпні Макогон заявив про «певні розбіжності» між частиною наглядової ради МГУ та керівництвом «Оператора ГТС України», зазначивши, що «деякі члени НР намагаються втручатися в операційну діяльність компанії та не зовсім розуміють завдання ради».

Сергій Макогон очолює ОГТСУ з моменту створення компанії у 2019 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні