Категорія
Новини
Дата

Socar відновила поставки в Україну дизпалива «Роснафти». Раніше це пальне поставляла Proton Energy Медведчука

 Азербайджанська компанія Socar New Enegry здійснила першу поставку дизельного палива виробництва «Роснафти» в Україну, повідомили виданню enkorr учасники ринку.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Ресурс обсягом близько 2000 тонн було імпортовано на адресу компанії з групи ОККО, повідомив співрозмовник видання, додавши, що постачання буде розмитнено до кінця сьогоднішнього дня.
  • Раніше enkorr повідомляв, що SOCAR стала експортним оператором нафтопродуктів «Роснафти» в Україну. Курувати продаж і спілкування з українськими контрагентами має швейцарський офіс Socar Trading. Однак не виключено і роль українського офісу компанії в розподілі й продажу обсягів.
  • 16 травня в SOCAR підтвердили, що підписали угоду про право експорту нафтопродуктів «Роснафти» в Україну, Польщу, країни Балтії та інші країни Східної Європи, пише видання «Агентство нафтогазової інформації».
  • За інформацією джерел enkorr, квота нового оператора на травень становить понад 100 000 тонн дизпального і 12 000 тонн скрапленого газу. Однак учасники ринку раніше відзначали, що ймовірним періодом початку постачань може стати тільки початок червня.

Контекст

Proton Energy Group S.A., якій належить пов’язана з Віктором Медведчуком мережа АЗС Glusco, та її партнер Wexler зупинили з 1 квітня поставки палива виробництва «Роснафти» на український ринок. Серед причин такого рішення в компаніях назвали дії української влади.

Так, 11 березня Служба безпеки України провела масштабні обшуки у зв’язку з викриттям масштабної оборудки з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн грн.

У Державній фіскальній службі уточнили, що нафтопродукти ввозили з використанням морських суден, приховуючи реальні обсяги імпорту, у тому числі з Росії, а потім реалізовували через «відому мережу АЗС». Своєю чергою, група Glusco спростувала звʼязок із фігурантами кримінальної справи. А 12 березня вона повідомила про відновлення роботи на 88 із 105 АЗК для реалізації газу та супутніх товарів.

Довідка

Proton Energy Group S.A. з 2016 року була єдиним постачальником продукції «Роснафти» в Україні. За даними enkorr, 2020-го вона поставила в Україну 1,77 млн ​​тонн дизпалива (23,9% ринку) і 411 000 тонн (22,3%) скрапленого газу. Proton Energy Group S.A. через дочірню компанію Glusco Energy S.A. володіє українською роздрібною мережею під брендом Glusco, яку на початку 2019 року було передано в управління холдингу Unimex і Wexler Group.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні