Информация о Genesis

Виторг: 7,5-8 млрд грн* (2022 рік), ІТ

Genesis
Прибуток: н/д

Профайл

Количество работников
3000
Руководитель HR
Марія Панченко
Владелец
Василь Ульянов, Володимир Многолєтній
СЕО
Володимир Многолєтній

200 лідерів української економіки 2023

Найкращий роботодавець воєнного року і найбільший продуктовий інтернет‐холдинг України не збирається зменшувати оберти і в 2024‐му. «Зберегти культуру високої продуктивності буде непросто через значну втому людей від війни», – каже СЕO й співзасновник Genesis Володимир Многолєтній. Його компанія збільшила команду в 2022 році на 30%, до 3000 співробітників. До кінця поточного року Genesis планує довести суму допомоги країні до 400 млн грн.

Проблему браку кваліфікованих фахівців на ринку праці Genesis вирішує інвестиціями в українські заклади вищої освіти, освітні програми та ініціативи. «Щорічний бюджет у напрям роботи з університетами дорівнює приблизно $1 млн», – каже Многолєтній. Серед партнерів – Київська школа економіки, Києво‐Могилянська академія, КНУ імені Т.Г. Шевченка. «Більша частина з 300 000 осіб, що працюють в українському IT, залишились в Україні, – зазначає Многолєтній. – Це надихає та зміцнює віру в майбутнє».

* (оцінка Forbes)

50 найкращих роботодавців воєнного часу

У 2022-му Genesis відкрив офіси у Польщі, на Кіпрі та в Португалії, штат інтернет‐холдингу, який обʼєднує понад 20 компаній, збільшився в 1,6 раза. У перші дні великого вторгнення Genesis релокував на захід країни близько 2000 співробітників і їхніх родичів. «На початку війни найскладнішим було забезпечити психологічну підтримку команди», – каже people operations director Марія Панченко. Із командою працював штатний психолог, створено фонд на підтримку співробітників та членів їхніх сімей.

У компанії діє філософія «відкритого фідбеку» – дозволяє співробітнику отримати оцінку від керівника та поставити питання топменеджменту. «В чесній атмосфері люди почуваються захищеними й упевненими», – каже Панченко.

Впровадили нову систему формування цілей. «Тепер працівники краще розуміють, чого від них очікують», – додає Панченко. Головна проблема така ж, як і в країні в цілому, – безпека. «Війна позначається на кожному, – каже Панченко. – Хочеться, щоб вона швидше скінчилася і ми розвивались у вільній країні».

25 самых умных компаний

Год основания: 2008

Год запуска R&D‑отдела: 2017

Штат R&D‑отдела: 300

Инвестиции в R&D: $10 млн (с 2017 года)

Руководитель направления: Виталий Лаптенок

У Genesis нет классического R&D‑отдела – это скорее студия стартапов, где идеи превращаются в отдельные бизнесы. Запуск собственного департамента инноваций инициировал управляющий партнер корпоративного фонда Flyer One Ventures Виталий Лаптенок. «Genesis до сих пор знают как африканский бизнес, но компания хотела переориентироваться на США, – говорит он. – Для этого запустили R&D, из которого выходят конкурентные проекты».

Благодаря экспертизе в маркетинге Genesis создает приложения по подписке. Работники компании приходят в R&D‑отдел с идеей, получают финансирование и развивают стартап внутри Genesis. У новых проектов обычно есть 6–18 месяцев, чтобы выйти на прибыль. Во внутренних стартапах работает до 300 сотрудников. «Человек был программистом, а стал руководителем проекта», – рассказывает о мотивации Лаптенок.

За четыре года Genesis инвестировала в 15 внутренних проектов около $10 млн. Самые успешные – Headway, Universe, Boosters, PlantIn, Impulse. Команда роста из 10 человек (Growth Team) помогает стартапам с исследованием рынка, маркетингом, аналитикой, рекрутингом и т. д. «Для нас R&D – это больше статья доходов, чем расходов», – говорит Лаптенок.

Участие в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статьи по теме
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Последние новости по теме
Предыдущий слайд
Следующий слайд