Ці підприємці будують сильні бренди, відкривають нові можливості для розвитку ринків і доводять, що навіть у найскладніші часи можна досягати виняткових результатів. Їхній внесок – це більше, ніж успіх окремих компаній. Це внесок у трансформацію української економіки.
Дізнайтесь більше про кожного з номінантів і оберіть того, хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року». Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії». Голосування триває до 9 грудня.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Наталія Антонова, Група ОККО
Результати Групи ОККО в якій Наталія Антонова, 63, є головою Ради директорів і президенткою, говорять самі за себе. Компанія з відривом найбільший гравець на ринку пального в Україні з часткою 18,5%. У 2023 році виторг склав $2,3 млрд, а EBITDA – $231 млн. У 2024 році група інвестує $250 млн у відновлювану енергетику, розвиває дві вітрові електростанції та біоетанольний завод. Від початку війни направила 2,2 млрд грн на допомогу ЗСУ. Запустила сервіс ОККО Drive для видачі готових страв, модернізує CRM.
Антонова разом з СЕО, власником та командою віцепрезидентів відповідає за стратегію розвитку групи ОККО. Вона також розвиває одного з найбільших виробників хліба в Україні – концерн «Хлібпром» (виторг у 2023 році збільшився на 12% до 1,9 млрд грн).
Олена Вовк, Enzym Group
Олена Вовк, 51, на чолі наглядової ради Enzym Group фокусується на стратегічних питаннях. Група виготовляє дріжджі, натуральні кормові добавки для тварин і розробляє інноваційні продукти для здорового харчування людини. Народилася у Львові. Закінчила Львівський університет ім. І. Франка, має ступінь магістра з міжнародного бізнесу і фінансів Колумбійського університету. Разом з братом Ростиславом успадкувала компанію з виробництва кормів для котів і собак «Кормотех» (бренди Optimeal, Club 4 Paws, «Гав!», «Мяу!») з виторгом 5,6 млрд грн в 2023 році. Цим бізнесом керує Ростислав. Enzym Group експортує 56% продукції до 23 країн. У 2023 році продажі зросли на 33%, досягнувши рекордних обсягів – 48 137 тонн.
Олександр і Галина Гереги, «Епіцентр»
Олександр та Галина Гереги – найбільші власники комерційної нерухомості в країні. До мережі «Епіцентр» входить 71 торговельний центр загальною площею понад 2,2 млн кв. м. Це більше, ніж займають усі магазини АТБ, «Сільпо», «Ашан», Metro і Novus в Україні разом взяті. У 2024 році відкрили 50 локацій формату Express, логістичний комплекс у Хмельницькому, три нові торгові центри та отримали контроль над польською мережею магазинів Intersport. Компанія встановила 600 поштоматів, розширює їх кількість до 1000. Інвестує у сонячні електростанції та газову генерацію.
Філя Жебровська, Farmak
Співвласниця фармацевтичного гіганта, що зберігає лідерство на ринку України. Компанія будує завод в Іспанії, купила фармкомпанії у Польщі та Великій Британії. У 2023 році виторг зріс на 24%, до 9,7 млрд грн. Запровадила SAP S4HANA і вивела на ринок 22 нові лікарські засоби.
Лев Жиденко і Тарас Панасенко, «Аврора Мультимаркет»
Засновники другої за кількістю точок роздрібної мережі в Україні – 1545 магазинів. Під час війни відкрили понад 850 нових точок, у 2024 році – 283 магазини. Компанія розпочала міжнародну експансію, відкривши 22 магазини та розподільчий центр у Румунії. «Аврора» запустила власну e-commerce платформу AVRORA.UA, працює над мобільним застосунком, інвестувала у великий логістичний комплекс під Києвом, який планує відновити до 2026 року. У першому півріччі 2024-го виторг зріс на 46,7%, до 16,9 млрд грн. Компанія підтримує українських постачальників – 25 компаній вийшли на ринок Румунії з її допомогою.
Андрій Журжій, Inzhur
Андрій Журжій, 46, створив перші в Україні інвестиційні фонди нерухомості (REIT) під брендом Inzhur. В управлінні компанії активів на 2,3 млрд грн (+74% за 2024 рік) та 11 800 співвласників (+434%). У 2024 році запустив фонд Inzhur Energy для інвестицій в енергетичний сектор. Реалізує соціально значущі проєкти, такі як ревіталізація київського Житнього ринку та націоналізованого ТРЦ Ocean Plaza. Активно розвиває нові інвестиційні напрями: енергетику, готелі та житлові об’єкти.
Катерина Костерева, Creatio
Заснована Катериною Костеревою, 46, ІТ-компанія Creatio залучила $200 млн інвестицій, що підняло її оцінку до $1,2 млрд. Новий раунд очолив фонд Sapphire Ventures, який управляє активами на понад $10 млрд, за участю американського StepStone Group. Creatio – американська компанія зі штаб-квартирою в Бостоні, офісами в 14 країнах і понад 7000 клієнтів – у 110 країнах. Пропонує платформу, яка дає змогу створювати корпоративний софт без навичок програмування. Продуктами користуються компанії з капіталізацією під $200 млрд – виробник мікрочипів AMD, FMCG-гігант Colgate Palmolive, страховик MetLife. Щорічний приріст виторгу з 2019 року – 60%. Мета Катерини Костеревої – стати лідером світового ринку no-code платформ.
Олена Кошарна, Horizon Capital
Співзасновниця, яка залучила $350 млн інвестицій під час війни для підтримки українського бізнесу. У портфелі Horizon – Preply, GoIT, Viseven та Creatio. Компанія супроводжувала угоду на $650 млн із придбання Datagroup-Volia і Lifecell. HCGF IV став першим фондом для України, створеним після вторгнення, і отримав статус 2X Flagship Fund.
Олександр Яковенко, TAF Drones
Олександр Яковенко, 34, заснував компанію TAF Drones – одного з найбільш швидкозростаючих military-tech-гравців на ринку України. Виторг TAF Drones за девʼять місяців 2024 року зріс у 22,5 раза, до $135 млн. Виторг другої компанії Яковенка Bravetech зріс за девʼять місяців 2024-го у девʼять разів, до $389 млн, за даними компанії. У жовтні 2024 року компанія виробляла 40 000 дронів на місяць – це в 6,7 раза більше, ніж роком раніше.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.