Категорія
Новини
Дата

Amazon зафіксувала значне уповільнення темпів зростання доходів. Причина – послаблення карантинних обмежень

Компанія Amazon збільшила дохід на 27%, до $113,08 млрд. Це значне уповільнення в порівнянні з показниками другого кварталу 2020 року, коли продажі зросли на 41%, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Фінансовий директор Amazon Браян Ославський повʼязав зниження темпів із високою порівняльною базою минулого року, коли темпи зростання під час пандемії виросли до 35-45%. «Ми знаємо, що буде більше відпусток і мобільності, чого люди, ймовірно, уникали торік. Окрім купівлі вони займаються іншими речами», – зауважив Ославський.
  • Основну частину доходів Amazon приніс e-commerce. Власні продажі склали $53,1 млрд, що на 16% більше порівняно з даними другого кварталу 2020 року. Ще $25,1 млрд – послуги, які Amazon надає стороннім продавцям на своїй платформі.
  • Дохід фізичних магазинів, включаючи Whole Foods Market і Amazon Books, зріс на 11%, до $4,2 млрд. Хмарний підрозділ Web Services приніс $14,81 млрд, що на 37% більше порівняно з результатами другого кварталу 2020 року.
  • Amazon не розкриває дані про продажі реклами. Але її включено до категорії «Інші», дохід якої виріс на 87%, до $7,9 млрд. Для порівняння: Youtube отримав від реклами за той же період $7 млрд.
  • Чистий прибуток Amazon підвищився до $7,77 млрд у другому кварталі 2021 року з $5,24 млрд за аналогічний квартал 2020-го. Чисельність персоналу Amazon продовжує збільшуватися – у компанії працюють 1,33 млн осіб по всьому світу, що на 52% більше, ніж минулого року.
  • Компанія очікує, що в наступні кілька кварталів зростання сповільнюватиметься. У третьому кварталі очікується дохід на рівні від $106 млрд до $112 млрд, що на 10-16% більше в порівнянні з таким самим періодом минулого року. На тлі фінпоказників і прогнозів акції Amazon впали більш ніж на 7%.

Контекст

Другий квартал став останнім для Джеффа Безоса в якості гендиректора. 5 липня він передав свої повноваження Енді Джессі, який раніше очолював бізнес хмарних обчислень – Amazon Web Services. Безос тепер є виконавчим головою.

Такий крок, за словами Безоса, дасть час та енергію, аби зосередитися на інших починаннях. Зокрема, на фонді допомоги малозабезпеченим Day 1 Fund, фонді боротьби з кліматичними змінами Bezos Earth Fund, аерокосмічній компанії Blue Origin та виданні The Washington Post. 57-річний Безос керує Amazon із моменту її створення як книжкового онлайн-магазину в 1994 році.

 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні