Категорія
Новини
Дата

Binance з 2018 року обробила іранських транзакцій на $8 млрд, попри санкції США – Reuters

Одна з найбільших у світі криптобірж Binance продовжувала працювати з клієнтами з Ірану, незважаючи на санкції США, спрямовані на відключення цієї країни від глобальної фінансової системи. З 2018 року кількість трансакцій Binance, повʼязаних з Іраном, досягла $8 млрд, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За даними американського дослідника блокчейну Chainalysis, майже всі кошти – близько $7,8 млрд – перетікали між Binance та найбільшою криптобіржею Ірану Nobitex. У останньої на сайті є вказівки, як обійти санкції.
  • Три чверті іранських коштів, які пройшли через Binance, були у маловідомій криптовалюті під назвою Tron, яка дає користувачам можливість приховувати свою особу. 
  • У минулорічному дописі в блозі Nobitex заохочував клієнтів використовувати Tron – токеном середнього рівня – для анонімної торгівлі без «загрози активам через санкції».
  • Доповнено. «Не дивлячись на те, що Binance.com не є американською компанією, ми активно блокуємо користувачів із регіонів, які потрапили під санкції, вимагаючи від усіх наших клієнтів повного проходження процедури KYC», – прокоментувала біржа статтю Reuters.
  • В компанії наголосили, що громадянам Ірану заборонено відкривати акаунт, або вести торгову активність. «Ми постійно оновлюємо процеси та технології, коли дізнаємося про нові та потенційні ризики. Ці зусилля, включаючи моніторинг транзакцій у режимі реального часу в координації із зовнішніми постачальниками, у період з червня 2021 року по листопад 2022 року експоненціально зменшили вплив Binance на пов’язані з Іраном організації» – йдеться у коментарі.

Контекст

Нові дані з’явилися на тлі розслідування Мін’юстом США можливої причетності Binance до відмивання грошей та порушення податкового законодавства, зазначає агентство.

У липні Reuters виявив, що Binance продовжує обслуговувати клієнтів в Ірані, а популярність біржі в цій країні була відома всередині компанії. Це було одне з серії розслідувань щодо проблем Binance з дотриманням фінансових нормативних вимог. 

Після того Binance заявила, що дотримується правил міжнародних санкцій щодо Ірану та блокує доступ до платформи всім, хто там знаходиться. 

Засновник біржі Чанпен Чжао написав у Twitter: «Binance забанила іранських користувачів після санкцій, сімох користувачів, які знайшли обхідний шлях, забанили пізніше».

Binance не прокоментувала нові транзакції, виявлені Reuters. У заяві прессекретар Патрік Гіллманн сказав: «Binance.com не є американською компанією, на відміну від інших платформ, яких стосуються санкції США. Однак ми вжили проактивних заходів, щоб обмежити присутність на іранському ринку», завдяки галузевим партнерам та внутрішнім інструментам.

У серпні Binance оголосила, що її клієнти більше не зможуть відкривати облікові записи та користуватися послугами біржі без ідентифікації. Але з серпня по листопад, за даними Chainalysis, Binance обробила майже $1,05 млрд угод безпосередньо з Nobitex та іншими іранськими біржами. З моменту заяви Чжао в липні Binance обробила близько 80 млн в іранських угодах.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні