Категорія
Новини
Дата

Через війну близько 30% підприємств повністю зупинили свою діяльність

Близько 30% підприємств повністю зупинили свою діяльність через війну. Про це повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук в інтерв'ю Forbes.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти:

  • Близько 30% підприємств повністю зупинили свою діяльність, 45% – скоротили виробництво.
  • «В результаті ми виходимо на 40–50% втрат у діяльності цих компаній. Зрозуміло, що ці дані досить важко екстраполювати на усю країну, адже більш-менш нормальне економічне життя продовжується на заході», — сказав Ніколайчук.
  • Економіка України просіла на майже 50%. «Наприклад, споживання електроенергії протягом останніх двох тижнів складає близько 60% від нормального довоєнного рівня. Завантаженість підприємств ГМК становить 50% – в основному вони працюють на задоволення внутрішнього попиту, у тому числі повʼязаного з військовими потребами», — повідомив заступник голови Нацбанку.

Контекст:

На участь у програмі релокації підприємств на час воєнних дій подано понад 700 заявок, повідомив народний депутат Данило Гетманцев у соцмережах. За його словами, під час роботи програми відчувається гостра потреба в логістичних ресурсах, зокрема вантажного автотранспорту.

МВФ попередньо оцінює падіння ВВП України на 35% у 2022 році. 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні