Категорія
Новини
Дата

Чистий збиток українських банків за підсумками п’яти місяців скоротився до 1,3 млрд грн

Платоспроможні банки отримали 1,3 млрд грн чистого збитку за січень – травень 2022 року, порівняно з 7,4 млрд грн у січні – квітні цього року. Про це повідомила пресслужба НБУ. За січень – травень 2021 року банки отримали чистий прибуток в 23,8 млрд грн.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Доходи банків зросли на 15%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і становили 116,5 млрд грн. 
  • Витрати банків за цей самий період зросли на 51%, до 117,8 млрд грн, зокрема відрахування в резерви зросли у 8,2 раза, до 39,2 млрд грн.

Контекст

Підсумки перших трьох місяців 2022 року вказують на те, що банківська система України припинила зростання і негативними показниками відреагувала на початок війни РФ проти України.

Чистий збиток українських банків у січні – квітні 2022 року становив 7,4 млрд грн, зокрема у квітні – 7,3 млрд грн.

Прибуток українських банків за 2021 рік сягнув рекордних 77,5 млрд грн. На початку року голова НБУ Кирило Шевченко заявляв, стрес-тестування показало, що банки загалом готові до гіпотетичної кризи.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні