Категорія
Новини
Дата

Експорт IT-послуг у січні – березні становив $1,7 млрд. Це на 16% менше, ніж у першому кварталі минулого року

1 хв читання

У першому кварталі експорт IT-послуг з України знизився на 16%, до $1,68 млрд, порівняно з аналогічним періодом 2022 року, повідомляє IT Ukraine Association із посиланням на дані Національного банку України. Частка IT в експорті послуг за перший квартал року становить 43%.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, зниження обумовлене зростанням галузі надвисокими темпами у попередні роки, а також тим, що кожен перший квартал нового року традиційно має падіння у порівнянні з першим кварталом року попереднього. 
  • «Результати щоквартального експорту IT-послуг з України у 2022–2023 роках свідчать, що наразі галузь зайшла на «флет», тобто зростання зупинилося, а значне падіння не почалось», – повідомив виконавчий директор IT Ukraine Association Костянтин Васюк.
  • За даними асоціації, схожа ситуація спостерігалась у 2014 році, коли IT-сектор також демонстрував падіння на 26% і утримував позиції у $350–400 млн щокварталу, а в 2016 році сектор відновив зростання і до 2022-го його темпи вже сягали 20% щорічно. 
  • В IT Ukraine Association додали, що до повномасштабного вторгнення IT-галузь демонструвала стрімке зростання, обсяг експорту IT-послуг у четвертому кварталі 2021 року становив $2,1 млрд. Частка IT в експорті послуг України в той період становила від 39% до 48%. 
  • У перший воєнний рік, за січень – грудень 2022 року, обсяг експорту збільшився на $400 млн, як порівняти з 2021 роком. 

Контекст

Українська IT-індустрія «закрила» минулий рік із рекордним показником експорту – $7,34 млрд, свідчить статистика Нацбанку. Це найбільша сума за часів незалежності. На IT припала майже половина всього експорту послуг.

У листопаді – грудні експорт комп’ютерних послуг з України зростав відносно жовтня, попри максимальну інтенсивність обстрілів і відключень світла. У грудні експорт сягнув $751 млн, більше було тільки у лютому.

Торік галузь IT виявилась єдиною сферою, що зберегла позитивну динаміку. Загальний експорт впав на 35%.

За січень – лютий 2023 року експортний виторг IT-послуг впав на 27,3% – до більш як $1 млрд, це на $403 млн менше порівняно з тим самим періодом минулого року, йдеться у звіті НБУ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні