Категорія
Новини
Дата

Експорт IT-послуг у січні – березні становив $1,7 млрд. Це на 16% менше, ніж у першому кварталі минулого року

У першому кварталі експорт IT-послуг з України знизився на 16%, до $1,68 млрд, порівняно з аналогічним періодом 2022 року, повідомляє IT Ukraine Association із посиланням на дані Національного банку України. Частка IT в експорті послуг за перший квартал року становить 43%.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, зниження обумовлене зростанням галузі надвисокими темпами у попередні роки, а також тим, що кожен перший квартал нового року традиційно має падіння у порівнянні з першим кварталом року попереднього. 
  • «Результати щоквартального експорту IT-послуг з України у 2022–2023 роках свідчать, що наразі галузь зайшла на «флет», тобто зростання зупинилося, а значне падіння не почалось», – повідомив виконавчий директор IT Ukraine Association Костянтин Васюк.
  • За даними асоціації, схожа ситуація спостерігалась у 2014 році, коли IT-сектор також демонстрував падіння на 26% і утримував позиції у $350–400 млн щокварталу, а в 2016 році сектор відновив зростання і до 2022-го його темпи вже сягали 20% щорічно. 
  • В IT Ukraine Association додали, що до повномасштабного вторгнення IT-галузь демонструвала стрімке зростання, обсяг експорту IT-послуг у четвертому кварталі 2021 року становив $2,1 млрд. Частка IT в експорті послуг України в той період становила від 39% до 48%. 
  • У перший воєнний рік, за січень – грудень 2022 року, обсяг експорту збільшився на $400 млн, як порівняти з 2021 роком. 

Контекст

Українська IT-індустрія «закрила» минулий рік із рекордним показником експорту – $7,34 млрд, свідчить статистика Нацбанку. Це найбільша сума за часів незалежності. На IT припала майже половина всього експорту послуг.

У листопаді – грудні експорт комп’ютерних послуг з України зростав відносно жовтня, попри максимальну інтенсивність обстрілів і відключень світла. У грудні експорт сягнув $751 млн, більше було тільки у лютому.

Торік галузь IT виявилась єдиною сферою, що зберегла позитивну динаміку. Загальний експорт впав на 35%.

За січень – лютий 2023 року експортний виторг IT-послуг впав на 27,3% – до більш як $1 млрд, це на $403 млн менше порівняно з тим самим періодом минулого року, йдеться у звіті НБУ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні