Категорія
Новини
Дата

Експорт ІТ-послуг, попри війну, зріс майже на чверть і перевищив $3,7 млрд у першому півріччі

1 хв читання

Обсяг експорту компʼютерних послуг за перше півріччя становить $3,74 млрд, що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте у червні зафіксовано зниження темпів зростання, повідомляє IT Ukraine Association із посиланням на дані НБУ. Серед причин в асоціації називають невизначеність із бронюванням спеціалістів та дозволами на відрядження за кордон.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Надходження до економіки України становлять майже 110 млрд грн, при цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів у першому півріччі склала 32,6 млрд грн, йдеться у повідомленні.
  • Зазначається, що показники експорту за червень свідчать про зниження темпів зростання порівняно з двома попередніми воєнними місяцями. 
  • Вірогідними чинниками таких тенденцій, вважають у IT Ukraine Association, стали зміни валютної політики НБУ в травні, невизначеність термінів запровадження нових процедур щодо можливості бронювання ІТ-спеціалістів та їх тимчасового виїзду у закордонні відрядження. 

Контекст

За пʼять місяців поточного року частка IT у всьому експорті послуг склала 46%. Для порівняння: рік тому цей показник складав 37%. За цей самий період експортна ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у розмірі $3,2 млрд, свідчили дані НБУ. При цьому за період березень–травень, вже під час війни, обсяг експорту комп’ютерних послуг збільшився на 6% відносно аналогічного періоду попереднього року та становив $1,7 млрд.

Згідно з даними дослідження Львівського ІТ Кластера, якщо ситуація розвиватиметься так само, то до кінця року експортна виручка може сягнути $8,5 млрд. Якщо врахувати економічні очікування учасників ринку, цей показник може скласти $8,1 млрд. Якщо ІТ-фахівці, які виїхали за кордон, втратять податкове резидентство в Україні, то приблизна експортна виручка може скласти близько $7,2–7,5 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні