Категорія
Новини
Дата

ЄС виділяє Україні €17,4 млн на цифровізацію

Євросоюз у межах проєкту «Цифрова трансформація для України» виділить €17,4 млн, повідомляє Міністерство цифрової трансформації. Зазначається, що рішення допоможе Україні «запровадити ефективні та доступні державні послуги, а також швидко реагувати на виклики війни». 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, фінансування буде спрямоване на розвиток цифрових послуг та застосунку «Дія», покращення обміну даними між реєстрами та держустановами, розвиток інфраструктури електронної ідентифікації, а також на вдосконалення системи електронного управління кримінальними справами.
  • Проєкт очолить Естонська академія електронного управління, яка вже 12 років співпрацює з українським держсектором та допомагає впроваджувати е-послуги.

Контекст

Минулого року Україна долучилася до семирічної програми «Цифрова Європа» із фондом €6 млрд, повідомили у Мінцифри. Програма надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами. Її мета – пришвидшити відновлення економіки та цифрову трансформацію. Участь країн у програмі передбачає сплату внесків. Але ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021–2022 роках та надав знижку 95% на фінансові внески протягом 2023–2027 років.

Загалом для України доступно чотири основних напрями, у яких можна отримати фінансування: високопродуктивний компʼютинг, штучний інтелект, дані та хмарні послуги, цифрові навички, використання цифрових технологій в економіці та суспільстві.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні