ЄС відновлює переговори щодо цінової межі на російську нафту /Freepik
Категорія
Новини
Дата

ЄС відновлює переговори щодо цінової межі на російську нафту

Freepik

Дипломати Європейського союзу мають зустрітися у пʼятницю ввечері, щоб обговорити, чи зможуть вони напрацювати остаточну угоду щодо рівня цін, що обмежує експорт російської нафти, пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Блок наразі залучений у боротьбу за те, наскільки суворою має бути межа цін, яка буде реалізована з «Великою сімкою». 
  • Низка країн, зокрема Польща, заперечували проти пропозиції виконавчої влади ЄС встановити ліміт у $65 за барель, заявивши, що це надто щедро щодо Росії. У той час як такі члени, як Греція, найбільша у світі країна, що володіє нафтовими танкерами, не хочуть опускатися нижче за $70.
  • Зазначається, що російська нафта вже торгується набагато нижче за запропоноване у Європі обмеження цін.

Контекст

Нещодавно країни «Великої сімки» домовилися про встановлення цінового обмеження на російську нафту та нафтопродукти.

Водночас Reuters повідомив, що Росія може значною мірою обійти обмеження цін на нафту від G7. Зокрема, РФ може отримати доступ до достатньої кількості танкерів, щоб відвантажувати більшу частину своєї нафти поза межами досяжності нової цінової межі країн «Великої сімки».

Країни G7 та Австралія домовилися встановити граничну ціну на російську сиру нафту на фіксованому рівні, а не на плаваючому, що змінюється залежно від базових цін на нафту, пише Bloomberg із посиланням на джерела.

За два тижні до набрання чинності санкціями Євросоюзу Росія вже втратила понад 90% свого ключового ринку нафти в північних країнах блоку, який раніше був опорою поставок з балтійських та арктичних терміналів.

Європейський союз помʼякшив свою останню пропозицію щодо обмеження цін на експорт нафти з Росії, відклавши її повноцінну реалізацію та помʼякшивши ключові положення про доставку, пише Bloomberg. Блок обговорює обмеження ціни на російську нафту на рівні $65–70 за барель, повідомляють агентству джерела.

Президент України Володимир Зеленський вважає виправданим рівень обмеження цін на російську нафту на рівні $30 за барель. Reuters повідомляє, що Польща хоче, щоб стеля цін була встановлена на рівні $30, аргументуючи це тим, що при собівартості видобутку в Росії, яка, за деякими оцінками, становить $20 за барель, пропозиція G7 принесе Москві надто багато прибутку. Литва та Естонія підтримують Польщу.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні