Дипломати Європейського союзу мають зустрітися у пʼятницю ввечері, щоб обговорити, чи зможуть вони напрацювати остаточну угоду щодо рівня цін, що обмежує експорт російської нафти, пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Блок наразі залучений у боротьбу за те, наскільки суворою має бути межа цін, яка буде реалізована з «Великою сімкою».
- Низка країн, зокрема Польща, заперечували проти пропозиції виконавчої влади ЄС встановити ліміт у $65 за барель, заявивши, що це надто щедро щодо Росії. У той час як такі члени, як Греція, найбільша у світі країна, що володіє нафтовими танкерами, не хочуть опускатися нижче за $70.
- Зазначається, що російська нафта вже торгується набагато нижче за запропоноване у Європі обмеження цін.
Контекст
Нещодавно країни «Великої сімки» домовилися про встановлення цінового обмеження на російську нафту та нафтопродукти.
Водночас Reuters повідомив, що Росія може значною мірою обійти обмеження цін на нафту від G7. Зокрема, РФ може отримати доступ до достатньої кількості танкерів, щоб відвантажувати більшу частину своєї нафти поза межами досяжності нової цінової межі країн «Великої сімки».
Країни G7 та Австралія домовилися встановити граничну ціну на російську сиру нафту на фіксованому рівні, а не на плаваючому, що змінюється залежно від базових цін на нафту, пише Bloomberg із посиланням на джерела.
За два тижні до набрання чинності санкціями Євросоюзу Росія вже втратила понад 90% свого ключового ринку нафти в північних країнах блоку, який раніше був опорою поставок з балтійських та арктичних терміналів.
Європейський союз помʼякшив свою останню пропозицію щодо обмеження цін на експорт нафти з Росії, відклавши її повноцінну реалізацію та помʼякшивши ключові положення про доставку, пише Bloomberg. Блок обговорює обмеження ціни на російську нафту на рівні $65–70 за барель, повідомляють агентству джерела.
Президент України Володимир Зеленський вважає виправданим рівень обмеження цін на російську нафту на рівні $30 за барель. Reuters повідомляє, що Польща хоче, щоб стеля цін була встановлена на рівні $30, аргументуючи це тим, що при собівартості видобутку в Росії, яка, за деякими оцінками, становить $20 за барель, пропозиція G7 принесе Москві надто багато прибутку. Литва та Естонія підтримують Польщу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.