Категорія
Новини
Дата

Європол допоможе ЄС виявляти активи, які потрапили під санкції. Операція «Оскар» триватиме рік

Європол розпочав операцію «Оскар». Її ціль – допомога країнам Євросоюзу в пошуку активів, які підпадають під санкції ЄС проти Росії, йдеться в заяві організації.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Європол підтримає фінансові розслідування країн-членів ЄС. Операція «Оскар» триватиме щонайменше рік. 
  • Вона буде проводитися спільно з Євроюстом і Європейською агенцією з прикордонної та берегової охорони Frontex.
  • Операція також спрямована на підтримку кримінальних розслідувань, що їх проводять країни-члени ЄС через обхід запроваджених ЄС торговельних та економічних санкцій, йдеться в заяві.

Контекст

Раніше США погрожували накласти санкції на осіб та компанії, які допомагають РФ обходити покарання через війну в Україні. США та ЄС неодноразово заявляли, що РФ спробує обходити чинні санкції, знайшовши альтернативні джерела фінансування чи скориставшись допомогою «лояльних» компаній. Щодо фізосіб, то ЄС вже включив криптовалютні гаманці, банки, валюти і трасти в своєму пʼятому пакеті санкцій проти Росії. Це має допомогти закрити потенційні лазівки для обходу санкцій.

РФ – світовий лідер за кількістю санкцій, які запровадили проти неї інші держави. Щодо Москви станом на 1 квітня запроваджено 8064 обмежувальні заходи, свідчать дані глобальної бази з відстеження санкційних обмежень Castellum.ai.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні