Категорія
Новини
Дата

Французька Auchan припиняє інвестиції та поставки в РФ. «Ашан Україна» назвала це першим кроком

Французька торговельна мережа Auchan припиняє інвестиції та поставки в РФ, повідомила пресслужба компанії «Ашан Україна».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Під натиском звернень тисяч співробітників та десятків листів головний офіс ухвалив рішення припинити інвестиції та поставки в РФ, заявила «Ашан Україна». «Це лише перший крок, але ми налаштовані боротися далі», – йдеться у повідомленні компанії у Facebook.
  • Очікується, що в РФ не будуть відкриватись нові магазини та ремонтуватися існуючі; не буде здійснюватися підтримка ІТ-технологій, проєктів та не оновлюватиметься ключове програмне забезпечення; не будуть постачатися імпортні товари в РФ – а це 90% асортименту одягу, взуття, товарів для дому, текстилю.
  • Магазини в РФ вже зараз збиткові. Вищезазначені санкції призведуть до катастрофічного падіння товарообігу, сплати податків та високої вірогідності банкрутства, заявляють в «Ашан Україна».

Контекст 

На російський ринок припадає 10% світових продажів Auchan, це – €3,2 млрд виторгу. Компанія має в РФ 231 магазин. Гендиректор Auchan Ів Клод раніше заявив, що мережа продовжить роботу в РФ, оскільки «діє в інтересах цивільного населення».

Компанія «Ашан Україна» отримала регрес у товарообігу 50%, а очікувані збитки – 150 млн грн за березень.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні