Категорія
Новини
Дата

Кабмін просить США надати Україні «газовий лендліз»

Кабінет міністрів звернувся до уряду США з проханням надати Україні «газовий лендліз», повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Уряд готується до найскладнішої зими в історії країни.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Кабмін ухвалив звернення до уряду США щодо надання «газового лендлізу» для стабільного проходження опалювального сезону.
  • Підготовка до найскладнішої зими в історії країни триває, і в цій підготовці влада шукає всі можливі інструменти, щоб бути готовими до будь-яких сценаріїв, зазначив Шмигаль.

Контекст

Кабінет міністрів зафіксував ціну газу для виробників тепла на рівні 7,40 грн за кубометр. Це потрібно для стримування комунальних тарифів, зокрема на тепло та гарячу воду. Така фіксована ціна на газ діятиме до 31 травня 2023 року.

На початок липня в українських підземних сховищах було близько 11 млрд кубометрів газу, заявляв директор оператора ГТС України Сергій Макогон. За його словами, до зими ці обсяги мають досягти 19 млрд кубометрів.

Щоб накопичити у сховищах 19 млрд кубометрів, необхідно імпортувати 5,8 млрд кубометрів газу за майже $8 млрд, заявляв голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко. У «Нафтогазу» цих грошей немає. Головна причина нестачі коштів – це різниця між вартістю імпортного газу й тарифами для українських споживачів, пояснював Вітренко під час засідання парламентського комітету. «Нафтогаз» імпортує газ по $1100–1200 за 1000 кубометрів, а має продавати його по $200–250», – зазначав він.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні