Дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука Оксана Марченко є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства у Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки Росгвардії та російського МВС в окупованому Криму, повідомляє СБУ. Марченко повідомили про підозру
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Згідно з повідомленням, СБУ ліквідувала масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань із боку громадян України. Зокрема, до організації оборудки була причетна Оксана Марченко.
- Правоохоронці встановили, що її компанії платили росіянам нібито за «охорону нерухомості Медведчука» на території Криму.
- «Бізнес-структура Марченко регулярно поповнювала російський бюджет у вигляді сплати «податків і зборів». Загальна сума здійснених платежів на користь країни-агресора становить понад 50 млн у гривневому еквіваленті», – сказано в повідомленні.
- За даними слідства, для реалізації схеми Марченко зареєструвала у Ялті товариство зі статутним капіталом у понад 1 млрд руб., для його створення були задіяні активи трьох підконтрольних інвестиційних компаній у Києві.
- «Потім «кримська» фірма підписала відповідні «охоронні» угоди зі структурами росгвардії та мвд рф. Після початку повномасштабного вторгнення РФ компанія Марченко продовжила фінансувати бюджет рашистів», – кажуть в СБУ.
- Слідчі повідомили Марченко та очільницю афілійованої фірми у Криму про підозру, їм загрожує покарання до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Згідно з повісткою на сайті Офісу генпрокурора, Оксану Марченко 14 лютого викликають на допит в Управління СБУ в Івано-Франківській області.
Контекст
В Україні проти колишнього народного депутата Віктора Медведчука прокуратура веде дві кримінальні справи. Його підозрюють у держзраді, співпраці з російськими чиновниками для незаконного видобутку газу на шельфі Чорного моря та сприянні незаконному постачанню вугілля з тимчасово окупованої території Донбасу у 2014–2015 роках.
Медведчук перебував під домашнім арештом. Але коли російські війська почали бити ракетами по Україні, він зібрав речі та втік. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України до Білорусі за пʼять днів до вторгнення Росії. 12 квітня Медведчука затримала СБУ.
Раніше суд наклав арешт на гелікоптер і літак, якими користувалася родина Медведчука. До цього було заарештовано 154 об’єкти рухомого й нерухомого майна Медведчука та його дружини.
21 вересня 2022 року в рамках обміну з Росією вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них і 10 іноземців. Москві віддали проросійського політика Віктора Медведчука та 55 російських окупантів.
Згодом президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства Віктора Медведчука, а Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови про дострокове припинення його повноважень як народного депутата.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.