Контрнаступ ЗСУ відклали через витік секретних документів і повільне постачання зброї – WP /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Контрнаступ ЗСУ відклали через витік секретних документів і повільне постачання зброї – WP

2 хв читання

Getty Images

Очікуваний весняний контрнаступ України відкладено через погоду, повільне постачання техніки та брак боєприпасів, пише The Washington Post. Ще більше ускладнив заплановану контратаку витік десятків американських військових і розвідувальних документів. 

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • У секретних документах містились подробиці щодо стану Збройних сил України та їхніх можливостей, у тому числі про недоліки у засобах протиповітряної оборони, які можуть змусити командування змінити плани.
  • Борючись з нестачею боєприпасів і чекаючи на допомогу від західних партнерів, українські сили перевіряють вразливі місця російської оборони напередодні довгоочікуваного контрнаступу.
  • Українські захисники спостерігають за російськими військами, виявляють слабкі місця та планують удари для руйнування укріплень, поки чекають на додаткові боєприпаси й обладнання. 
  • Західна допомога відіграла вирішальну роль, сприяючи українським військам у відкиненні російських військ з північно-східної частини Харківської області та Херсона минулого року. 
  • Проте з того часу битва сповільнилася до затяжної, і незрозуміло, чи підтримки буде достатньо, щоб вийти з глухого кута. У деяких частинах окупованої України Росія зараз окопалася з суттєво укріпленою обороною.

Контекст

Минулого тижня в соціальних мережах опубліковано секретні військові документи, в яких детально описано плани США та НАТО щодо розбудови Збройних сил України перед запланованим контрнаступом, пише The New York Times із посиланням на високопосадовців адміністрації Байдена.

У документах не наводяться конкретні бойові плани, наприклад як, коли та де Україна має намір розпочати наступ, який, за словами американських офіційних осіб, ймовірно, відбудеться наступного місяця або близько того. 

Аналітики заявили у пʼятницю, 7 квітня, що може бути важко оцінити вплив розкриття документів на бойові дії на передовій зараз і найближчими місяцями. 

Україна вже змінила деякі військові плани через витік американських секретних документів. Про це пише CNN з посиланням на джерело, близьке до Офісу президента України. У Міноборони США заявили, що перевіряють достовірність злитих документів. Опубліковані файли свідчать про те, що США шпигують не лише за ймовірними противниками, а й за союзниками. 

Також документи розкривають можливі плани США та НАТО щодо нарощування збройних сил України перед запланованим контрнаступом. Натомість частина цих документів була відредагована. В Офісі президента України назвали ці матеріали «фотошопом». Радник голови ОП Михайло Подоляк у дописі в Twitter зазначив, що документи опубліковані не в оригінальному вигляді й ніяк не вплинуть на майбутні події.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні