Категорія
Новини
Дата

Кубраков призначив нового керівника Адміністрації морських портів

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков за погодженням уряду призначив Юрія Литвина керівником Адміністрації морських портів України (АМПУ), йдеться у повідомленні пресслужби Мінвідновлення. 

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Литвин на посаді голови АМПУ сконцентрується на підвищенні ефективності Дунайського портового кластера, який наразі є ключовим альтернативним шляхом для експортно-імпортної логістики, а також на залученні інвестицій у портову галузь, йдеться у повідомленні. 
  • Також серед пріоритетів – забезпечення стабільної роботи «зернової ініціативи» та готовності портів до відновлення вільного комерційного судноплавства.
  • У 2012-2015 роках Литвин працював на різних посадах в департаменті майнових прав «Укроборонпрому». До сьогоднішнього призначення він очолював ДП «Укрводшлях». На цій посаді Литвина замінить Юрій Пушенко, який до цього був заступником директора з економічних питань ДП.

Контекст

Перевалка вантажів у дунайських портах зросла до рекордного рівня – 95 000 т на добу, повідомив у березні заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков на Саміті експортерів від Forbes.

За даними АМПУ, у 2022 році перевалка Ізмаїльського порту зросла більш ніж удвічі – до 8,6 млн т, Ренійського порту – впʼятеро – до 6,9 млн т, Усть-Дунайського – у 12,2 раза – до майже 800 000 т. 

Завдяки географічному положенню, близькості до великих портів Болгарії та Румунії і можливості руху суден вздовж Дунаю ці три порти змогли уникнути морської блокади РФ. На кінець травня на них припадало 24% всього експорту країни, за даними Мінагрополітики.

Разом із вантажообігом зросли і фінансові показники портів. Наприклад, дохід Усть-Дунайського порту за основним видом діяльності в січні–вересні становив майже 15 млн грн, а за весь 2021 рік – 3 млн грн, за даними з приватизаційної документації.

В АМПУ не було постійного керівника. У липні минулого року Кабмін погодив пропозицію Мінінфраструктури щодо призначення тимчасово виконуючим обовʼязки голови АМПУ Олексія Вострікова.

До обовʼязків АМПУ входять: забезпечення функціонування морських портів; організація та забезпечення безпеки судноплавства; зберігання, ефективне використання і розвиток державного майна, закріпленого за АМПУ на праві господарського ведення та отримання прибутку.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні