Категорія
Новини
Дата

Мобільний оператор Lifecell отримав понад 611 млн грн чистого прибутку в другому кварталі 2023-го. Минулого року були збитки на 27 млн грн

Чистий прибуток третього за величиною мобільного оператора України Lifecell у другому кварталі 2023 року досяг 611 млн грн. Виторг зріс на понад 36%, свідчить звіт материнської компанії Turkcell. Forbes вибрав головне. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти 

  • У квітні-червні 2023-го виторг Lifecell зріс на 36,5% порівняно з аналогічним періодом 2022-го в національній валюті – до майже 3 млрд грн. Причини – переважно вищий ARPU та зростання споживання мобільного інтернету.
  • Чистий прибуток у другому кварталі 2023-го – 611,5 млн грн, тоді як квітень-червень 2022 року завершилися із чистим збитком 27,4 млн грн.
  • Активна абонентська база Lifecell порівняно з аналогічним періодом у 2022-му без змін – 8,6 млн осіб. 
  • Проте Lifecell зафіксував збільшення користувачів 4G – на 5,5% на річній основі. Частка смартфонів у мережі на кінець другого кварталу 2023-го становила майже 85%.

Контекст 

Lifecell – третій за величиною мобільний оператор України. 100% акцій ТОВ «Лайфселл» володіє материнська компанія Turkcell. У другому кварталі 2023-го оператор становив 75,3% виторгу Turkcell International та 7,6% від виторгу всього Turkcell.

Загалом за перше півріччя 2023-го виторг Lifecell зріс на 26,1% порівняно до аналогічного періоду 2022 року – до понад 5,5 млрд грн. Чистий прибуток – до понад 1,13 млрд грн. Капітальні інвестиції компанії зросли на 52% – до понад 2 млрд грн.

У березні 2022-го Lifecell приєднався до національного роумінгу разом із мобільними операторами «Київстар» та Vodafone. Якщо основний оператор абонента не має покриття, можна обрати ту мережу, яка працює, і залишатися на зв’язку. Національний роумінг діє для голосових дзвінків і SMS. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні