Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» підписав з ЄБРР грантову угоду на €85 млн для закупівлі газу

1 хв читання

Поширити
надана пресслужбою

Сергій Корецький Фото надана пресслужбою

«Нафтогаз» підписав чергову грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на €85 млн. Про це повідомив голова правління «Нафтогазу» Сергій Корецький.

Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.

Купити

Деталі 

  • Грант надається урядом Норвегії за домовленостями між президентом України Володимиром Зеленським та премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стьоре. Кошти будуть спрямовані на закупівлю додаткових обсягів імпортного газу, щоб частково компенсувати втрати власного видобутку, спричинені російськими атаками.
  • Угода дозволяє «Нафтогазу» забезпечити стабільність поставок газу для українських споживачів та зміцнити енергетичну безпеку країни, зазначив Корецький.

Контекст 

Мінекономіки повідомляло 22 січня, що незакриті потреби України у фінансуванні імпорту природного газу на лютий–березень 2026 року становлять $100 млн.

У жовтні минулого року Росія обстрілами Харківської та Полтавської областей зруйнувала близько 60% потужностей українського газовидобутку. У «Нафтогазі» цю атаку охарактеризували як найбільш масштабну на газову інфраструктуру України від початку повномасштабної війни.

За підсумками 2025 року обсяги імпорту газу в Україну досягли 6,47 млрд кубометрів – найвищого рівня за останні п’ять років, повідомляє ExPro. Порівняно з 2024 роком імпорт зріс майже у дев’ять разів: із 724 млн кубометрів до 6,47 млрд кубометрів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?