Категорія
Новини
Дата

Німеччина блокує постачання естонської зброї в Україну. – Wall Street Journal

Влада Німеччини блокує постачання зброї з Естонії до України на тлі загрози російського вторгнення, пише Wall Street Journal. Причина – політика Берліну щодо експорту зброї до регіонів з напруженою ситуацією.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Естонія запросила дозвіл у ФРН через німецьке походження зброї. Представник уряду Естонії сказав, що країна все ще сподівається переконати Німеччину змінити свою думку. «Естонія продемонструвала, що хоче допомогти Україні всіма можливими способами», – сказав радник міністра оборони Естонії Крісто Енн Вага.
  • Офіційний Берлін, на відміну від союзників з НАТО, відмовляється від постачання летальної зброї до України. Все це через «тривалу політику Німеччини щодо експорту зброї до регіонів з напруженою ситуацією».
  • Постачання зброї може посилити напруження та зробити переговори з Москвою ще важчими, вважають урядовці ФРН. Ця позиція закріплена у коаліційній угоді чинного уряду.

Контекст

Естонія хотіла відправити в Україну гаубиці Д-30, які стріляють 122 мм снарядами приблизно на 20 км. Їх виготовили у СРСР та розмістили у колишній НДР. Після воззʼєднання Німеччини гаубиці було відправлено до Фінляндії, яка своєю чергою передала їх Естонії у 2009 році. Окрім гаубиць, Естонія планувала постачити Україні протитанкові ракетні комплекси (ПТРК) Javelin.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні