Мобілізаційний план, який був оголошений після запровадження воєнного стану, ще не завершений. Про це сказав в інтервʼю LIGA.net міністр оборони України Олексій Резніков.
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Коментуючи мобілізаційну потребу України, Резніков зазначив, що план з мобілізації ще не завершений. «Мобілізаційний план, який був оголошений з моменту імплементації парламентом указу президента про введення воєнного стану, ще навіть не завершений», – зазначив він.
- «У Генштабу є потреба, і він чітко знає необхідну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів», – сказав Резніков, відповідаючи на запитання, за яким принципом відбувається наразі відбір кандидатів на мобілізацію.
- За словами міністра, Генштаб визначає завдання воєнкомам: план та категорії фахівців. Водночас Міноборони лише здійснює контроль і «мріє перетворити паперову мішанину на цифровізований продукт». «В нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця впровадити. Це буде один із викликів Віталія [Дейнеги]», – зазначив міністр оборони.
Контекст
У вересні премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україні слід скасувати обовʼязковий військовий призов, замість нього всі чоловіки мають бути військовозобов’язаними та проходити відповідні курси.
4 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Документ передбачає, що бронюванню підлягають військовозобовʼязані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, що здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення.
Також законопроєкт дає змогу проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
30 грудня Кабінет Міністрів затвердив новий Порядок організації й ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через «Дію».
Наприкінці січня Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.

