Курорт "Буковель" /ГУ ДПС в Івано-Франківській області
Категорія
Новини
Дата

Податківці зафіксували стрімке зростання виторгів у курортному Буковелі

Курорт "Буковель" Фото ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Торгова виручка в курортному Буковелі в грудні минулого року зросла у 2,3 раза у порівнянні з листопадом того ж року: з 258,9 млн до 601,3 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області. Податківці пояснюють це значним зростанням кількості зареєстрованих бізнесом касових апаратів. 

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Підприємці Буковелю зареєстрували на кінець січня 2024 року 951 реєстратор розрахункових операцій, тоді як на початок 2023 року їх було лише 438. 
  • Загалом за 2023 рік усі госпсуб’єкти курорту показали 4,6 млрд грн торгової виручки, йдеться у повідомленні.
  • За результатами 129 фактичних перевірок, проведених минулого року та в січні 2024 року, податківці донарахували госпсуб’єктам курортної зони «Буковель» понад 5 млн грн штрафних санкцій за недотримання ними норм законодавства.
  • Окрім того, податкові інспектори виявили шість випадків здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації та ще 10 фактів торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без відповідних ліцензій. 
  • Також податківці зафіксували пʼять випадків недотримання підприємцями норм трудового законодавства, а саме неофіційне працевлаштування найманих працівників.

Контекст

Закон про обов’язкові касові апарати (РРО/ПРРО) для ФОП набув чинності 1 січня 2021 року. Проте через численні протести та коронакризу Верховна Рада подовжила перехідний період для підприємців на рік. 

На початку великої війни держава заборонила штрафувати підприємців за невикористання ПРРО/РРО, окрім випадків, що стосуються підакцизних товарів.

30 червня Верховна Рада ухвалила змінений законопроєкт №8401. Закон передбачає часткове повернення податкових перевірок, скасування «спрощенки» у 2% та відновлення штрафів за невикористання РРО. 

Штрафи повернулися з 1 жовтня. У порівняні з 2022-м санкції змінилися лише для ФОП: 25% від суми товару за перше порушення та 50% від суми – за друге. Також для ФОП було введено «спрощений чек». Він дає змогу підприємцеві не ідентифікувати товар аж до артикула та вказувати лише категорію.

Для решти підприємців, які працюють у галузі продажів та мають встановлювати касові апарати, штрафи залишилися на тому ж рівні – 100% від суми товару за перше порушення та 150% – за друге. Штрафи та перевірки не розповсюджуються на підприємства, які знаходяться в прифронтових регіонах.

За даними податкової служби, у четвертому кварталі 2023 року 9100 випадків невикористання ПРРО/РРО. Податківці оштрафували бізнес на 136,1 млн грн. Найбільше порушників – у сфері торгівлі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні