Категорія
Новини
Дата

Рада скасувала призов на строкову службу під час воєнного стану

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення зміни до Закону України «Про військовий обовʼязок і військову службу» щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій під час дії воєнного стану», повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За законопроєкт №8109 проголосували 318 народних депутатів. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами нардепа, відтепер під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводитиметься. 
  • Призовні комісії займатимуться організацією і проведенням медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяттям їх на військовий облік або виключенням з обліку.
  • Також комісії направлятимуть призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів, або ухвалюватимуть рішення про відмову в такому направленні.

Контекст

3 березня Законом України був затверджений Указ президента від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію». Він набув чинності й застосовується від дня фактичного початку воєнних дій – 24 лютого. 

Наразі в України проводиться один із видів мобілізації – загальна мобілізація. Відповідно до Закону загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, ЗСУ, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ та організацій.

15 березня у Міноборони повідомили, що майже 100% резервістів і контрактників, які перебували на обліку у військкоматах, вже відбули до військових частин. Тож формально навесні розпочалась друга хвиля. 

Кабінет Міністрів передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час. Рішення, ініційоване Мінекономіки, уряд затвердив 7 вересня.

У вересні премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україні слід скасувати обовʼязковий військовий призов, замість нього всі чоловіки мають бути військовозобов’язаними та проходити відповідні курси.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні