Категорія
Новини
Дата

Річна інфляція в Україні вперше з 2017 року досягла двозначної цифри. Сповільнення цін у грудні не допомогло

Індекс споживчих цін в Україні у 2021 році зріс на 10%, що вдвічі вище показника 2020 року, повідомила Державна служба статистики. Річна інфляція вперше з 2017 року досягла двозначної цифри.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зростання споживчих цін в грудні сповільнилося до 0,6% з 0,8% у листопаді. Базова інфляція за минулий місяць становила 0,4% порівняно з 0,8% у листопаді, загалом за 2021 рік вона прискорилася до 7,9% проти 4,5% за підсумками 2020 року.
  • На споживчому ринку в грудні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Найбільше (на 10,0% та 9,1%) подорожчали яйця та овочі. На 3,01,3% зросли ціни на сало, молоко та молочні продукти, продукти переробки зернових, рис, хліб, яловичину, макаронні вироби, масло.
  • Водночас на 3,9–0,6% подешевшали фрукти, цукор, соняшникова олія, м’ясо птиці. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,2%, при цьому тютюнові вироби подорожчали на 1,0%, алкогольні напої подешевшали на 0,6%.
  • Одяг і взуття подешевшали на 3,6%. Ціни на транспорт знизилися на 0,2% в першу чергу за рахунок здешевлення пального та мастил на 3,0%. Водночас на 1,4% та 1,1% подорожчав проїзд у залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті.

Контекст

Основна причина прискорення інфляції в Україні – високі світові ціни на енергоносії та продовольство, відзначають у Нацбанку. Через це в 2021 році регулятор уже кілька разів підвищував облікову ставку. Тренд зростання цін торкнувся не тільки України, але й більшості інших держав. Наприклад, інфляція у США у листопаді прискорилася до 6,8% – найвищого значення за майже 40 років. Ціни у єврозоні в листопаді відносно минулорічних показників досягли 4,9%, що є найвищим показником з 1997 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні