Категорія
Новини
Дата

Ринкова капіталізація криптовалют зросла до рекордних $2 трлн. Цьому сприяє попит із боку інституційних і роздрібних інвесторів

Капіталізація ринку криптовалют досягла рекордного піку в $2 трлн. Це зумовлено попитом в останні кілька місяців як із боку інституційних, так і роздрібних інвесторів, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Більше половини від загального обсягу становить капіталізація біткоїну – $1,1 трлн.
  • Ethereum, друга за величиною криптовалюта, має ринкову капіталізацію $244 млрд. Минулої п'ятниці її вартість досягла рекордної позначки в $2144,99.
  • За даними CoinGecko, третю позицію займає Binance Coin із капіталізацією $59 млрд.
  • За останню добу вартість біткоїна зросла на 3,5% і становила $58 923, а вартість Ethereum на 6% – до $ 2133.
  • З початку року біткоїн виріс більш ніж на 100%, а Ethereum – майже на 190%.

Головна цитата

«Інтерес почав виходити за рамки біткоїнів та Ethereum. У міру розвитку галузі у світі буде представлено більше застосунків на основі блокчейнів. А також очікується сплеск інтересу до інших альтернативних активів», – сказав технічний директор криптобіржі Bitfinex Паоло Ардоіно.

Контекст 

Зростанню криптовалют сприяв прихід компаній і великих інвесторів. Так, Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і дозволила їх приймати як форму оплати за автомобілі. Також активно купує цю криптовалюту розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнами, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square придбала біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Також із криптовалютами почне працювати найстаріший у США Bank of New York Mellon. З кінця цього року фінустанова зберігатиме, переводитиме й випускатиме криптовалюти від імені своїх клієнтів, які займаються управлінням активами.

У 2021 році компанія MasterCard році планує вперше дозволити операції з криптовалютами. Минулого року Visa в співробітництві з криптовалютним стартапом BlockFi оголосили про випуск кредитної картки, яка пропонуватиме виплату кешбеку в біткоїнах у США, пише Bloomberg.

У жовтні інша платіжна система PayPal оголосила про вихід на ринок криптовалют. Тепер її клієнти можуть купувати й продавати біткоїни та інші віртуальні валюти, використовуючи облікові записи PayPal.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні