Категорія
Новини
Дата

Російські нафтопродукти в обхід заборони потрапляли на НПЗ у Греції, який обслуговує збройні сили США – WP

Російські нафтопродукти продовжували надходити на нафтопереробний завод Motor Oil Hellas у Греції, пише Washington Post. Паливо прямувало новим маршрутом через нафтосховище в Туреччині, а право власності на продукцію змінювалось.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За даними WP, в обхід санкцій паливо продається грецькому нафтопереробному заводу, який обслуговує збройні сили США. На думку експертів галузі, обсяги мазуту, що поставляють із терміналу в турецькому місті Дьортьол до Motor Oil Hellas, а також галузева практика змішування продуктів різного походження при їх зберіганні свідчать про наявність у суміші великої кількості продукту з Росії. 
  • «Я не бачу іншого можливого висновку, крім того, що російське паливо надходить у Motor Oil Hellas», – сказав Роберт Ауерс, аналітик дослідницької компанії RBN Energy.
  • За останні два роки термінал у Дьортьолі отримав 5,4 млн барелів мазуту по морю, причому всі, крім 1,9 млн, із Росії, згідно з даними Refinitiv. З моменту набрання чинності санкцій Євросоюзу в лютому російські поставки в Дьортьол склали 2,7 млн барелів, або понад 69% мазуту, відправленого морем за цей період.
  • Також з лютого Дьортьол відвантажив 7 млн барелів мазуту, з яких 4,2 млн барелів – Motor Oil Hellas. Ці постачання склали не менше 56% всього мазуту, отриманого грецьким НПЗ морем.
  • Пентагон підписав із НПЗ нові контракти на суму майже $1 млрд із моменту набуття чинності забороною США в березні минулого року. Згідно зі звітами про відвантаження, з лютого понад 1 млн барелів авіагасу від Motor Oil Hellas також було відправлено державним та корпоративним покупцям в Італії, Франції, Іспанії та Великій Британії.
  • Представник Агентства оборонної логістики Пентагону Джо Йосва заявив, що установа «не знає» про те, що паливо з Росії прямує його грецькому постачальнику, а його підрядники, у тому числі Motor Oil Hellas, «несуть відповідальність за забезпечення дотримання законів і правил, що стосуються бізнесу з Росією та російськими компаніями» включно з режимом санкцій.

Контекст

Також Росія майже повністю оминає встановлений ціновий ліміт на продаж нафти у $60 за барель, що змушує країни «Великої сімки» шукати шляхи посилення однієї зі своїх ключових економічних санкцій проти Москви.

Занепокоєння західних чиновників підкріплюється офіційною російською статистикою продажу нафти у жовтні, яка, за словами Москви, показує, що середня отримана ціна перевищила $80 за барель. Стрибок російських цін завдав удару по спробах G7 обмежити потік коштів, що надходять до Кремля для фінансування повномасштабного вторгнення в Україну.

Міністерство фінансів США цього місяця запросило інформацію у 30 компаній з управління суднами про 98 суден, які воно підозрює у порушенні ліміту, повідомило джерело.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні