Категорія
Новини
Дата

Швейцарський банк Credit Suisse офіційно припиняє існування. UBS завершив поглинання колишнього конкурента

1 хв читання

Швейцарський UBS завершив поглинання свого колишнього конкурента Credit Suisse. Реєстрацію банку анульовано, і Credit Suisse припиняє існування як окрема юрособа, йдеться у пресрелізі UBS.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Деталі

  • До UBS перейшли усі права та зобовʼязання Credit Suisse, включно з усіма непогашеними борговими інструментами.
  • Хоча клієнти Credit Suisse стануть клієнтами UBS після злиття, протягом перехідного періоду вони будуть взаємодіяти з UBS, використовуючи наявні платформи та інструменти Credit Suisse, йдеться у пресрелізі.
  • 7 червня UBS і Credit Suisse почнуть функціонувати як єдина проміжна холдингова компанія з реєстрацією у США.

Цитата

«Злиття наших материнських банків критично важливе для спрощення переведення клієнтів на платформи UBS. З другого півріччя 2024 року воно також відкриє наступну фазу вигод з погляду витрат, капіталу, фінансування та оподаткування», – заявив CEO UBS Серджіо Ермотті.

Контекст

Глобальна банківська криза погіршила становище Credit Suisse і спонукала владу Швейцарії вжити негайних заходів. 19 березня стало відомо про поглинання Credit Suisse банком UBS. Загальна вартість операції становила 3 млрд швейцарських франків ($3,23 млрд).

Після оголошення про поглинання Credit Suisse акції UBS пережили рекордне з вересня 2008 року внутрішньоденне падіння. У моменті котирування впали на 15,9%, до 14,4 швейцарського франка (близько $15,5).

У травні UBS Group AG повідомив, що очікує на фінансовий удар у розмірі близько $17 млрд від поглинання Credit Suisse.

У червні минулого року UBS закрив угоду з придбання колишнього конкурента. Вона стала найбільшою у банківській сфері після фінансової кризи 2008 року.

Очікувалося, що повна інтеграція Credit Suisse у бізнес UBS займе три-чотири роки.

У першому кварталі 2024 року UBS наростив чистий прибуток на 71%. При цьому експерти очікували на її зниження. Чистий прибуток у січні – березні становив $1,76 млрд порівняно з $1,03 млрд за аналогічний період попереднього року. У четвертому кварталі 2023 року UBS зафіксував чистий збиток у $279 млн.

Операційні витрати банку підвищилися на 42%, до $10,3 млрд, здебільшого через консолідацію витрат Credit Suisse. Витрати на його інтеграцію у першому кварталі перевищили $1 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні