Категорія
Новини
Дата

США отримали ордер на арешт літака російського «Лукойлу» вартістю $45 млн

США отримали ордер на арешт літака вартістю $45 млн, який належить російській енергетичній компанії «Лукойл». Вважається, що літак знаходиться в Росії, повідомило міністерство юстиції США, пише Reuters.

Ключові факти

  • «Окружний суд США щодо Південного округу Техасу санкціонував вилучення», – йдеться в заяві департаменту. 
  • Літак здійснював польоти до Росії та з Росії, порушуючи санкції Міністерства торгівлі США, додали в Міністерстві юстиції. 
  • У відомстві проінформували, що востаннє Boeing 737-7EM літав до США у березні 2019 року.
  • З 2014 року «Лукойл» знаходиться під секторальними санкціями, запровадженими Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

Контекст

У квітні «Лукойл» повідомив, що може зупинити свої НПЗ у Росії через санкції. У компанії проблеми з відвантаженням пального. НПЗ «Лукойла» можуть зіткнутися не лише зі зниженням виробництва, а й із зупинкою. Компанії не вистачає потужностей для зберігання мазуту, зазначає видання. 

Щоб уникнути цього, компанія хоче перенаправити надлишок мазуту на ТЕЦ та пропонує тимчасово скасувати високі штрафи за негативний вплив на екологію. 

Такі самі послаблення потрібні й для спалювання нафтового газу, який, на думку компанії, може збільшитися через тимчасову неможливість продавати за кордон скраплені вуглеводневі гази.

Компанія володіє чотирма НПЗ у РФ та є другим після «Роснафти» найбільшим нафтопереробником у РФ. У 2021 році вона переробила близько 43 млн т нафти.

Труднощі з логістикою та оплатою поставок ускладнили поставки мазуту з РФ – у березні його експорт знизився в 1,5 раза порівняно з лютим. Резервуарний парк на НПЗ та нафтобазах досить обмежений. Для зберігання мазуту підходять не всі резервуари, оскільки потрібне використання підігрівачів та додаткової теплоізоляції. 

Мазут є залишковим продуктом переробки нафти, знизити його випуск без загального зниження завантаження НПЗ неможливо. За подальшого обмеження поставок НПЗ будуть змушені знижувати завантаження та випуск у тому числі товарних нафтопродуктів.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні