Категорія
Новини
Дата

США вивчають можливість передачі Україні заморожених активів російського центробанку. ФРС заблокувала $100 млрд

США розглядають можливість передачі Україні заморожених активів російського центробанку, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на засіданні сенатського комітету з питань асигнувань. Питання вивчає Мінюст.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Міністерство юстиції вивчає положення законодавства, що можуть дозволити конфіскацію, сказав Блінкен.
  • «Ми тісно працюємо разом із міністерствами фінансів та юстиції, щоб вивчити, як можемо ефективно заморожувати активи та здійснювати їхню конфіскацію», – заявив Блінкен.
  • Федеральна резервна система США заморозила майже $100 млрд центробанку РФ, повідомив сенатор від демократів Патрік Ліхі.

Контекст

Через санкції США, ЄС та їхніх союзників Росія не може використати майже половину із своїх золотовалютних резервів – близько $300 млрд.

Напередодні Палата представників США ухвалила символічний законопроект, який закликає президента Джо Байдена продати заморожені предмети розкоші російських підсанкційних олігархів, а кошти спрямувати на допомогу Україні. Документ передбачає конфіскацію коштів у іноземних осіб, на які накладено американські санкції. Ці кошти мають бути спрямовані на відбудову України та надання гуманітарної допомоги її населенню, а також інших видів допомоги, включно з військовою.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні