Категорія
Новини
Дата

Toyota інвестує $5,3 млрд у Японії та США для постачання акумуляторів для електромобілів

Японська Toyota Motor Corp планує інвестувати до 730 млрд єн ($5,27 млрд) у Японії та США у постачання автомобільних акумуляторів для електромобілів, пише Reuters.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Toyota має намір розпочати виробництво акумуляторів у період із 2024-го по 2026 рік з інвестиціями, спрямованими на збільшення виробничих потужностей акумуляторів в обох країнах до 40 ГВт·год.
  • Компанія інвестує близько 400 млрд єн у заводи Toyota, а також у Prime Planet Energy & Solutions, спільне підприємство з Panasonic Holdings Corp, у місті Хімедзі в Японії.
  • Крім того, близько $2,5 млрд буде інвестовано в Toyota Battery Manufacturing у Північній Кароліні, США.

Контекст

Автовиробники всього світу витрачають мільярди доларів на збільшення виробництва акумуляторів та електромобілів за умов посилення екологічних норм.

Японська Honda Motor і південнокорейська LG Energy Solution мають намір почати будівництво заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів у США вартістю $4,4 млрд уже на початку наступного року. Завод у США є першою великою інвестицією Honda у створення власного ланцюжка постачань акумуляторів для електромобілів відтоді, як трохи більш ніж рік тому було оголошено про плани перейти на повністю електричні автомобілі до 2040 року.

Honda і LG заявили, що хочуть, щоб їх завод щорічно виробляв акумуляторів на 40 ГВт·год. Цього було б достатньо для більш ніж 700 000 автомобілів, за оцінкою Міжнародного енергетичного агентства, згідно з якою середня ємність акумулятора електромобіля у 2021 році становила 55 кВт⋅год.

Корпорація Panasonic Holdings, яка є постачальником виробника електромобілів Tesla Inc, веде переговори про будівництво в США додаткового заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів вартістю близько $4 млрд, пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела. Новий завод Panasonic стане доповненням до заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів у Канзасі. Люди, знайомі з планами Panasonic, описали ці два заводи як «близнюки» з однаковою потужністю.

General Motors Co планує побудувати завод із виробництва акумуляторів вартістю $2,6 млрд у Лансінгу, штат Мічиган, спільно з південнокорейським партнером LG Energy Solution Ltd.

Компанія Contemporary Amperex Technology Co, провідний виробник акумуляторів для електромобілів у Китаї, мала намір анонсувати будівництво заводу в Північній Америці вже цього місяця, хоча це оголошення було відкладено після нещодавньої напруженості між США та Китаєм.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні