Категорія
Новини
Дата

У ДТЕК попередили про фейкові канали і боти з назвою компанії. Їх використовують для дезінформації

Енергохолдинг ДТЕК попередив про створення в телеграм десятків фейкових каналів і ботів з використанням назви компанії. У енергокомпанії повідомляють, що таким чином ворог здійснює інформаційно-психологічні операції.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, мета таких каналів – залучити багато підписників, дезінформувати українців, маніпулювати суспільною свідомістю, і при потребі сіяти паніку. У компанії впевнені, що таким чином росіяни розгорнули кампанії з дезінформації.
  • «В жодному разі не довіряйте фейковим каналам. Не цитуйте. Не поширюйте. Єдиний офіційній телеграм-канал Групи ДТЕК авторизований і має синю галочку», – наголошують у ДТЕК.
  • Лише на цьому каналі ДТЕК щоденно публікує офіційну інформацію про ситуацію з енергопостачанням, про екстрені та стабілізаційні відключення.

Контекст

5 грудня Росія завдала восьмого масованого удару по Україні. Загалом випущено більше 70 ракет, з яких збито понад 60, повідомило Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Були влучання в енергообʼєкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. У деяких регіонах країни вимушено застосовано екстрені відключення для збалансування системи й уникнення аварій, додав він.

Черговий ракетний удар РФ по енергоінфраструктурі України не призвів до масових відключень світла. Найсуттєвіші влучання прийшлись по підстанції в Одеській області, повідомив Forbes на умовах анонімності топменеджер великої української енергокомпанії.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні